KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mida ma siis üldse süüa tohin???

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 13 Märts 2016 14:38:48    Teema: Mida ma siis üldse süüa tohin??? Vasta viitega

Kõik, kes aeg-ajalt on veresuhkruga kimpus olnud, teavad küll seda tunnet, kui veresuhkur taevastesse kõrgustesse kihutab ja selle tagajärjel totaalne energiapuudus, braing fog ja unisus tekib. Ja siis kui see udu sees olek ühel hetkel läbi saab, tahab keha uut laksu saada. Miks? Sest veresuhkur on normaliseerunud ja keha on teatud mõttes sellest nn laksu all olemisest sõltuvuses ja tahab veel. Sellest ka kahtlased isud millegi hea järele.

Diabeetiku peamiseks prioriteediks on aga selliseid kiireid kõikumisi veresuhkru näitudes vältida. Üks võimalus on kasutada vastavaid ravimeid + dieet. Kuna minu jaoks tekitavad diabeetikutele mõeldud toitumissoovitused aina enam küsimärke, otsustasin enda peal katsetada, mida konkreetselt mina siis süüa tohin/ei tohi. Ma usun, et suures plaanis saab tulemusi iga diabeetik enda peal kasutada ja diabeeti sellisel juhul paremini kontrolli all hoida. Hoiatan kohe ära, et esialgu siit nimekirjast diabeetikule peamise süsivesikute allikana soovitatud teravilju ei leia. Kuid ma teen paar katset nendega kindlasti, sest ma olen tulemusest ka ise huvitatud. Aga ma ei taha seda enda tervise arvelt teha.

Kuidas ma siis seda kõike teen? Lihtsalt. Mul on glükomeeter ja ribad. Ma mõõdan oma veresuhkrut vahetult enne söömist, siis 0,5 - 1 - 1,5 - 2 - 2,5 tundi peale söömist (see viimane on vastavalt vajadusele siis). Miks nii tihti, kui on teada, et veresuhkur ju kõigub peale söömist niigi? Jah, õige, aga minu eesmärgiks on veresuhkur hoida võimalikult stabiilsena kogu päeva jooksul. See tähendab, et tuleb igasuguseid kõikumisi vältida ja ma ei luba ka peale söömist endale kõrgeid veresuhkru näite. Minu eesmärgiks on nii stabiilne veresuhkur kui vähegi võimalik. Ka peale söömist.

Hoian sobivaid/mittesobivaid toiduaineid eraldi postitustena, et oleks lihtsam orienteeruda.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes