KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

PCOS (polütsüstiliste munasarjade sündroom)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 05 November 2015 15:03:35    Teema: Vasta viitega

Ma võin enda näite puhul öelda, e PCOS-i peal kaalulangetajana kõige paremini toimib siiski õige dieet ja füüsiline aktiivsus. Ma olin päris pikalt kunagi metformiini peal. Jah, kaal langes küll, aga pigem ühe väga tüüu kõrvaltoime tõttu, milleks on 24/7 kõhulahtisus. Ja see oli absoluutselt iga turul oleva tabletiga nii. Küll on tulnud erinevaid tablette lisaks, aga ma võin otse öelda, et mingit imet tegevat toimet ühelgi neist siiski ei ole. Vastasel juhul ma oleks juba ammu seda ise katsetanud. Seega esimene samm siiski on valida välja õige toitumine.

Mina soovitan loobuda täielikult kõikidest teraviljadest ja magusast. Päris LCHF PCOS-i korral ei pruugi aidata, olen paarist blogist lugenud, et pcosikatel langes kaal paremini, kui süsikaid oli 50-100 g vahel. Ehk et rohkelt köögivilju ja puuvilju ka karta ei tohiks. Ja lisaks muidugi füüsiline aktiivsus. See selleks, et see mõjutab hästi insuliini resistentsust ja parandab rakkude tundlikkust.

Seega, pikas perspektiivsi on ravimitel niigi ainult lühiajaline toime. Ma siiski soovitaksin rakendada midagi püsivamat ehk elustiil üldiselt + vajadusel näiteks ravimtaimi, vitamiine ja mineraale. Kui tahad veel lisaks küsida, sisi võid mulle ka sõnumi saata Smile
dulce24

PostitusPostitatud: 05 November 2015 22:01:42    Teema: Vasta viitega

Jah, ma olen kursis, et kindlasti mingit imeravimit pole, eelkõige tuleb jälgida toitumist ja end liigutada, aga eelkõige ikkagi toitumine. Võtan rohkem kui 10a metformiini, mingeid kõrvalnähtusid pole täheldanud. Samas pole ka märganud, et kuidagi millelegi kaasa aitaks, seega ma olen vahepeal teda ka mitte võtnud ja seetõttu hakkasin ka uurima, kas on midagi veel, kuidas PCOSi puhul aitaks kaalu kontrolli alla saada. Minul vähemalt on nii, et kaal tõuseb imekergelt, alla läheb väga-väga aeglaselt ka siis kui olen tubli ja jälgin kõike, mida söön. See on aga äärmiselt demotiveeriv ja seetõttu oleks mingisugunegi toetav mehhanism vägagi abiks. Hetkel olen jälle oma maksimumkaalule suhteliselt lähedal ja see on mõjunud nii et uurin isegi maovähendusoperatsioonide kohta. Naljakal kombel olen nende jaoks aga liiga kõhn Laughing ja noh ega see pole muidugi mingi tee, mille jalge alla võtta tahan. Aga vahepeal on meeleheide nii suur lihtsalt...

PostitusPostitatud: 05 November 2015 22:33:54    Teema: Vasta viitega

Mis ma oskan öelda, welcome to the club! Ma saan sinust imehästi aru. Ka minu kaal langeb aina raskemalt ja alla läheb vaevaliselt. Ja iga lisanduva aastaga läheb asi hullemaks. Mis annuses sa metformiini võtad? Võib olla liiga vähe?
dulce24

PostitusPostitatud: 08 November 2015 14:42:37    Teema: Vasta viitega

Ma olen võtnud metformini 3x päevas 500mg, nüüd 2x 500mg. Aga selle liraglutide kohta on nt ühes teadusartiklis toodu välja järgmist:Treatment with liraglutide in combination with metformin and lifestyle intervention resulted in a significant weight loss in overweight and obese women with PCOS, indicating that liraglutide may be an effective alternative for weight loss in this group of patients. Teises töös kasutati järgmist meetodit: A total of 40 obese women with PCOS, who had been pretreated with metformin for at least 6 months, participated in a 12-week open-label, prospective study. They were randomized to one of three treatment arms: metformin (MET) arm 1000 mg BID, liraglutide (LIRA) arm 1.2 mg QD s.c., or combined MET 1000 mg BID and LIRA (COMBI) 1.2 mg QD s.c. Lifestyle intervention was not actively promoted. The primary outcome was change in body weight. Tulemus, Short-term combined treatment with liraglutide and metformin was associated with significant weight loss and decrease in waist circumference in obese women with PCOS who had previously been poor responders regarding weight reduction on metformin monotherapy. Kaalu olen oma elus alandanud nii trenni tehes kui trenni mitte tehes.

PostitusPostitatud: 08 November 2015 19:37:41    Teema: Vasta viitega

Aga uuri arstilt. ehk on ta nõus katsetama.
Frente

PostitusPostitatud: 14 Detsember 2015 23:48:54    Teema: Vasta viitega

Rootsis võrreldi omavahel autismi spektrihäirega lapsi ja vaadati, kelle emadel oli PCOS ja kellel mitte. Selle tulemusel selgus, et PCOSikatel on suurem võimalus sünnitada autismi spektrihäirega laps. Selgus, et PCOSikatel sündis ASH lapsi 59% rohkem ja eriti ülekaalulistel pcosikatel. Põhjuseks androgeeni kõrgem tase organismis. Kuigi see number esialgu tundub ehmatavalt kõrge, siis muretsemiseks põhjust ei ole, kuna tegemist on siiski suhteliselt harva esineva häirega. Rootsis 1,5% kogu elanikkonnast kannatab ASH all.

Artikkel ise siin: http://www.nature.com/mp/journal/vaop/ncurrent/full/mp2015183a.html
Frente

PostitusPostitatud: 22 November 2016 8:31:07    Teema: Vasta viitega

PCOSikatel tuleks hoolikamalt jälgida D-vitamiini taset!!! Austrias tõestati, et peaaegu igal kolmel PCOSikal neljast esines D-vitamiini defitsiit. D-vitamiini lisaks söömine ei pruugi aidata, kuna on teada, et pcosikatel ei imendu D-vitam. nii hästi kui teistel. Selleks, et imendumist parandada, tuleks D-vitamiini manustada koos K2-vitamiiniga. Lisaks on neil kahel soodne mõju ka kardiovaskulaarsele tervisele, seega väheneb infarkti risk.

Kehva imendumise tõestuseks saan olla ise. See suvi ma tõesti võtsin sõna otseses mõttes päikesevanne ja nautisin päikest igal võimalikul juhul. Septembris läksin andsin veretesti ja D-vitamiini tase oli 2x alla miinimumnormi. Hetkel vütangi D-vitamiini koos K2-ga ja märtsis lähen vaatan, kas sellest mingit kasu ka olnud on.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes