KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

PCOS (polütsüstiliste munasarjade sündroom)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 30 September 2009 9:24:14    Teema: Vasta viitega

Sõnnitar kirjutas:
9 aastat hormoonravimeid, võimalik et ma ei saa kunagi emaks
ära jah tõesti ennatlikke järeldusi tee, mina olen ka kolmeaastase tütreraasu õnnelik ema Wink
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 30 September 2009 11:08:27    Teema: Vasta viitega

Minu metformiini kogemus on siis järgmine:

alustasin metiga oktoobris 2007. Kaal, mis oli mitu kuud seisnud, hakkas selle toel jälle kenasti langema. Kõik oli muidu parimas korras, välja arvatud kohutav meti kõrvaltoime ehk 24/7 pasanteeriat. Tarvitasin kuni suveni, annust enam ei mäleta. Siis tegime arstiga otsuse pidada natukene pausi, et vaadata, kuidas mu organism ilma selleta käitub. Kuu ajaga võtsin juurde 6 kilo.

Tagasi meti peale läksin uuesti septembris 2008. Ja siit hakkasid järsku õudused peale. Minu keha ei tahtnud metiga üldse enam toime tulla. Pasanteeria ei olnudki enam kõige suurem kõrvaltoime. Maadlema hakkasin kohutavate ja äkiliste meeleolu kõikumistega, tuju oli alla nulli. Siis valdas mind lisaks pidev unisus (mis tõenäoliselt oli seotud veresuhkruga). Ja veel mingid pisiasjad, mis lõpuks panid mind metformiinist väga kiiresti loobuma. Minu meeleolude tõttu kannatas lõpuks terve pere ja ma ei näinud ühtegi head põhjust, miks peaksid minu lapsed kannatama karjuvat ja röökivat ema, kui see seisund neid ei puuduta ja nemad selles ju süüdi ei ole.

Mina olen nüüdseks loobunud igasugustest hormoonidest ja diabeediravimitest. Mungapipar PMS-i jaoks. Rasestumissoovi mul küll hetkel ei ole, aga näiteks esimese raseduse tarbeks sõin ma ka mungapipart. Noh, kas ma nüüd just mungapipra toimel rasedaks jäin, raske öelda. Aga selle tarvitamise ajal ma igatahes jäin.
Siis on mu kokteilis veel magneesium B-vitamiinidega, kroom ja tsink. A- ja E-vitamiini üle veel juurdlen. Ning lisaks kalaõli kapslid ning kaltsiumi ka, kui meelde tuleb. Tsink peaks olema abivahend just liigse karvakasvu korral.

Lisaks olen uurinud, mis veel võimalused on. Kaneel 3 tl päevas aitab samuti veresuhkru ja insuliiniresistentsuse vastu. Serenoapalm aitab liigse testosterooni vastu, mis omakorda põhjsutab hirsutismi. Seda sisaldab Prostamol Uno. Annuseid ei ole ma viitsinud enda jaoks välja vaadata, sest hetkel ei ole kavas seda tarvitama hakata.

Aga antibeebipillidesse suhtun ma juba aastaid väga suure eelarvamusega. Ning hoolimata sellest, et neid turul igasuguseid saada on ja erinevate toimeainetega samuti, ei pea ma neid vajalikeks. Sest nii või naa on see munasarjade kunstlikult nö talveunele panemine ja see, mis sealt pärast välja võib tulla, mina seda enda peal teada ei taha.

Mis puudutab viljatust, siis fakt on, et PCOS diagnoos on number 1 viljatuse põhjustaja terves maailmas. Ja tavaliselt lõpetavad PCOSikad siiski viljatuskliinikus. Mina ja Katz oleme erandid ja see, et mul lapsi juba kaks on ja Katzil üks, ei anna tegelikult mingit alust oletada, et järgmistel kordadel meil kõik nii kergesti läheb. Kindlasti ei saa me unustada ka vanusega seotud faktorit. Lihtsam on jääda rasedaks 25-lt kui 40-lt. Mina olen teadlik sellest, et paari aasta pärast võib juhtuda, et pean oluliselt rohkem vaeva nägema Rolling Eyes
blondy

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2009 11:10:20    Teema: Vasta viitega

Käisin ka naistearstil ja pandi see diagnoos. Kas see võis siis alguse saada anoreksiast. Sest esimese lapse ajal mul sellist asja polnud. Arst ka midagi ei täpsustanud ja ise ka nagu ei osanud midagi küsida. Määras Duphostoni ja Serpohene.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Loo
Külaline

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2009 21:09:48    Teema: Vasta viitega

Mul ka sama diganoos. Olen 30ndates, aga lapsi ei ole. Pole proovinudki ausalt öeldes, aga tundub, et väga kergelt ei jää ka. Pole pidanud oma suhteliselt tormilisele noorusele vaatamata tegema ühtegi aborti. diagnoos pani alles selle suvel ning mingi mõttes tohutu kergendus. enne seagi olin tähele pannud, et liikumine aitab mu enesetune paranemisele tohutult kaasa. Närvilisuse vastu praktiseerin joogat ja tegelen ka kõhutantsuga. Sörkjook, aga on ikka kõige parem....see mõjub fantastiliselt hästi. Tabletid kirjutati välja, aga pole võtnud....loodan, et saan ise kuidagi piiri peale pandud asjale.
Tagasi üles
rebsu

PostitusPostitatud: 28 Oktoober 2009 19:18:31    Teema: Vasta viitega

Antibeebipillide teemas käib väga äge arvamuste vahetamine, mille ajendil hakkasin uurima, et millest õigupoolest jutt käib, kuna pole kuulnudki sellisest asjast varem Embarassed Nüüd aga tekkis natuke hirm. Äkki avaldate arvamuse, et kas mu hirm on põhjendatud või on tegu sama sündroomiga, et kui sügelistest rääkida, siis hakkad ennast kohe sügama Laughing
Nimelt olen viimasel ajal vaadanud, et kintsudel karvastik on kuidagi liiga vohav, võrreldes varasemate aastatega. Samuti oman vuntse ja lõuast peab kogu aeg kitkuma. Menstruatsioon oli varem alati väga vähene. Nüüd aga esimene ja juba ka teine päev väga-väga rohked ja lisaks kestavad kauem kui varem. Regulaarsed on õnneks alati olnud.
Kas muretsen ilmaasjata?
Tagasi üles
meremadu
Külaline

PostitusPostitatud: 28 Oktoober 2009 20:22:36    Teema: Vasta viitega

Laughing
Ma nüüd süüdimatult räägin endale vastu, aga ega sulle muu ikka täit hingerahu ei anna, kui et tuleb arsti juures ära käia. Vereproovid ja Uh-d ja värgid, küsida ju ikka võib.
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 28 Oktoober 2009 23:37:53    Teema: Vasta viitega

rebsu, kui menstruatsioon vererohke, siis on põhjust enam kui küll arsti juurde minna. Ja seda mitte PCOSi pärast. On ka mitmeid teisi tegureid, mis põhjustavad samu sümptomeid nagu just nimetasid. Üks põhjustest on näiteks emaka polüüp (esineb väga paljudel naistel). Mina isiklikult lähen seda üsna pea eemaldama Rolling Eyes
rebsu

PostitusPostitatud: 29 Oktoober 2009 11:08:11    Teema: Vasta viitega

Aitähh Frenteke. Peaksin tõesti vist ette võtma naistearsti külastuse, pole enam kõige varajasem noorus. Soomes sai naistearstil käidud 2 korda aastas ja siis ma elasin üldse üksinda. Nüüd aga oleks spiraal päevakohane ja ikka (üle aasta mõtlemist) pole jõudnud otsusele. Lihtsalt ei suuda omaks võtta mõtet võõrkehast enda sees. Totter, kas pole? Confused
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 29 Oktoober 2009 11:18:28    Teema: Vasta viitega

Täiesti saan su probleemist aru, rebsu. Mina vaagin ka seda spiraali teemat nagu kuuma kartulit peos. Mina siis mõtlen selle vaskspiraali peale. Aga ... esiteks ei meeldi mulle mõte selle eemaldamise protseduurist (ja tegelikult ka paigaldamisest) ja teiseks ma oletasin, et see võib mu vererohked päevad veelgi vererohkemaks muuta. Aga põhimõtteliselt võtsin ma siiski vastu otsuse, et peale polüübi eemaldamist mingi aja pärast ja kui lubatakse, panen vaskspiraali.

Aga teemasse ka - mõned nädalad tagasi pidasin oma arstiga väga tõsise vestluse maha ning põhimõtteliselt võtsime me vastu otsuse - kui kaalule tiksub 80 kg ette, siis metformiin peale jälle. Eile hommikul siis see täpselt juhtuski ja täna hommikul võtsin esimese tableti ka. Minu probleem on see, et mul on väga tugev eelsoodumus diabeedile ja hetkel tundus meile ainuvõimaliku lahendusena siiski metformiiniga insuliiniresistentsuse vastasesse võitlusse astuda. Evil or Very Mad Vaatame, mis siis saama hakkab.
kakuke89
Külaline

PostitusPostitatud: 29 Oktoober 2009 12:06:07    Teema: Vasta viitega

Loen ikka ja jälle seda teemat ning olen täiesti mures, mingil määral vähemalt. Nimelt, mu tsükkel sõltub minu tujust ja meeleolust, st vähegi stressirohkemal perioodil, tsükkel kohe pikeneb või lüheneb. Kui koolis käisin, siis oli kindel värk, et septembris saabuvad päevad jäid enamasti nii nädalakese hiljaks (suvel oli kõik kui kellavärk). Sama lugu on suuremate eksamitega (nt talvine-kevadine sessiperiood). Nüüd on ka stressi rohkem kui kapaga ja päevad olematud...vahe on vist juba 43 päeva (eelmiste lõpust). Muidugi, eks ma alles 1,5 kuud tagasi lõpetasin pillid ära (siis oli kõik regulaarne kui kellavärk, aga need kohutavad kõrvalmõjud - depressiivsus, millest ma senini pole üle saanud) ja nagu juba mainisin, stressi on ka palju.

Samas, mul justkui oleks PCOS sümptomid - rohke vereeritus (alati on olnud, eriti alguses, 2-3 päeva), kerged vuntsikesed (praegu eriti ei ole), karvakasv jalgadel ja intiimpiirkonnas (ei oma kaunist bikiinilõiget kahjuks). Lisaks sellele siis ka aastaid olnud ülekaal.
Lisaks, kevadel mainis naistearst läbivaatusel, et vasak munasari on suurenenud, et see ei kujuta endast midagi, aga et mingi hetk peaks seda uuesti vaatama.
Ma vist peaks muretsema Confused
Või veel parem, arstiaja uuesti kirja panema...
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 29 Oktoober 2009 21:25:55    Teema: Vasta viitega

http://www.blogtalkradio.com/PCOSChallenge
Frente

PostitusPostitatud: 02 November 2009 17:04:52    Teema: Vasta viitega

Kõigile metformiini tarvitajatele, kellel jama kõhulahtisusega. Korjasin netist üles vähemalt minu puhul töötava info: kõhulahtisust tekitab metformiin koos süsivesikurikka toiduga.
Kristina24

PostitusPostitatud: 28 November 2009 20:00:25    Teema: Vasta viitega

Tekkis minulgi küsimus seoses viimasel ajal kimbutavate hädadega. Siin hulk kogenud naisi, ehk kellelgi samamoodi olnud. Oma arst on suhteliselt napisõnaline (esmaspäeval uus aeg, siis lasen tal tõsisemalt seletada).
Juulis avastati munasarjatsüst, 4cm. Avastati siis, kui läksin arstile, sest päevad ei olnud alanud ja kõht valutas. Sain duphastone'i kuuri, päevad tulid ja tsüst kadus. Kontrollis septembris ütles arst, et kõik ilus (ultraheli). Oktoobris avastati uus tsüst, 5 cm, mis oli tekkinud sisuliselt kuu jooksul. Jälle duph, jälle tulid päevad ja tsüst kadus. Nüüd jälle päevad üle 10 päeva hiljaks jäänud, kõht tuikab. Esmaspäeval on arst, ilmselt jälle sama vana jama.

Vereuputus mind ei kimbuta päevade ajal, pigem vastupidi.
Kas see käib ka polütsüstilise munasarja alla? On keegi samas olukorras olnud ja oskab muljetada?
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 28 November 2009 23:59:19    Teema: Vasta viitega

Ei, PCOS ja munasarjatsüst ei ole üks ja sama. PCOSiga kaasnevad mikrotsüstid, mis moodustavad piltlikult öeldes pärlikee munasarjade peale. On ka variant, et on vaid mikrotsüstid, aga mitte sündroomi (PCO). Lihtsalt üksik munasarjatsüst PCO/S/iga suurt seost ei oma (paranda Frente, kui ma eksin).
Mina läksin oma PCOSiga alternatiivsete ravimeetodite peale, kui tavameditsiin on jõuetu, tuleb asi teisiti kätte võtta. Kunagi, kui tulemused silmaganähtavad, muljetan teile ka.
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Vesihobu
Külaline

PostitusPostitatud: 11 Detsember 2009 4:20:49    Teema: Vasta viitega

Vat kus üllatus, mulle sobisid kõik punktid peale kahe Shocked jessuke, vat siiis miks mul enam päevi peaaegu üldse ei ole ja miks mul suhkru muudkui langeb, miks ma kahe kuuga ligi 18 kg juurde võtsin ja sellest üldse lahti ei saa, pigem lisandub, kohutaval ebameeldiv uni jne. hmmm pean nüüd siis seda dieeti uurima GI vms. Kas tõesti aitab ka?
Tagasi üles
anna140
Külaline

PostitusPostitatud: 16 Jaanuar 2010 20:35:33    Teema: Vasta viitega

tere

ma 26 ja sain ka arstilt diagnoosi polütsüstilised munasarjad, tegi ultraheli ja munasarjad olid multifollikulaarsed, ta ei täpsusatnud midagi rohkem, soovitas pille süüa, kuna mul tsükkel oli 45,46, 70 päeva(siis kutsus esile tablettidega) ja nüüd 50 päeva(tulid ise). Aga ma pille ei taha. Söön mungoapipart(soovitas PCO lehel) ja kuningakepiõli+e-vit, viimased päevad tulid ise. Kaalun 55 kg, palju karvu pole, mõni üksik tuleb vahel lõuale, akne on vahel hullem, mudu kontrolli all, kunagi käisin endokrin juures ka, aga kõik ok. Olen väga segaduses. Rasedaks pole 1 aastaga jäänud, ei kasuta midagi.
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 17 Jaanuar 2010 19:14:23    Teema: Vasta viitega

Kannatust, kannatust, oskan ma ainult soovitada. Kui pikalt sa mungapipart ja kuningakepiõli kasutanud oled? Arvestama pead sellega, et kuna tegemist on loodusraviga, siis tulemused võivad tulla alles 6 kuu pärast. Igatahes jõudu ja jaksu. Tean PCOSikaid, kes ise lapsed saanud ja on ka neid, kes lõpuks IVF-i läbi teevad mitmeid kordi. PCOS on suurim viljatuse põhjustajaid maailmas!

Mis endokrinoloogi juures käinud oled? Eestis on põhimõtteliselt ainult kaks, kes PCOSiga midagi ette oskavad võtta. Väli Tartust ja Jakovleva ITK-s.
anna140
Külaline

PostitusPostitatud: 17 Jaanuar 2010 20:54:31    Teema: Vasta viitega

Mul oli pelgus üks meesterahvas, nime enam ei mäleta(5a tagasi). Söönud olen kuskil 4 kuud acnucastoni ja kuningakepiõli ja kavatsen edasi süüa Smile. Ostsin ka sellist asja nagu Black cohosh-pidi ka hea olema PCO puhul. Ega ma ei teagi kas mul PCO või PCOS, arst ei täpsustanudki Sad Käskis pille süüa-seda ma ei tee Twisted Evil
kas ainult ultraheli ja päevade jupsimisega saab öelda, et PCO?? Kas rohkem midagi polegi vaja uurida? Ma kaalun 55 kilo ja karvakasv on ok, pole nagu ka muid asju mis PCOS puhul.Punne on ka vahel.
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 18 Jaanuar 2010 7:00:22    Teema: Vasta viitega

No lähtu sellest, PCO tähendab ainult tsüstilisi munasarju ja sellega muid sümptome kaasnema ei pea. Ilmselt ebaregulaarse tsükli pärast võiks ju natukene edasi mõelda, aga... Uurida võiks igaks juhuks ikka. Mina läheksin endokrinoloogi juurde täpsustavatele uuringutele.
anna140
Külaline

PostitusPostitatud: 18 Jaanuar 2010 11:21:58    Teema: Vasta viitega

ma küsin ka siis arstilt saatekirja endokrinoloogi juurde. Ultrahelis mul tsüste polnud, olid multifollikulaarsed munasarjad. Kas see on sama? Ja päevad mul ja ebaregulaarsed.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes