KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

PCOS (polütsüstiliste munasarjade sündroom)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 11:28:05    Teema: Vasta viitega

Ei, absoluutselt ei arva ma, et piimatooteid tuleb välja jätta laste puhul. Ma räägin üldiselt. Mida ma täpsemalt mõtlesin näiteks, et hüperaktiivsel lapsel on keelatud magusad joogid/toidud. Täpselt sama kehtib ju ka tavaliste laste puhul. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks normaalne terve laps peaks end magusainetega üle ujutama. Samas, seda tehakse meeletult palju. Vot selliseid asju ma mõtlesin, Ärme nüüd pilli lõhki aja eks Laughing Ja minu lapsed söövad hommikuti kohustuslikus korras putru (lasteaiavabadel päevadel) ja võileivad, krõbinad on aut. Liha ja juurviljad on kohustuslikud, samas kui valges jahus ei ole mitte midagi kasulikku ei lastele ega täiskasvanutele.

Vot nii mõtlesin mina.
Mymla

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 12:10:30    Teema: Vasta viitega

Ma pole küll näinud püramiidi, mis käsib piimatooted välja jätta - ainult Okinawa dieet soovitab piimatoodetega piiri pidada Rolling Eyes - ja tegelikult ka vana toitumispüramiid oli munad ja piima ja või ja juustu suht üles tippu lükanud. Uues püramiidis on neil koht ilusti allpool, laiemas sektoris.

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 12:16:11    Teema: Vasta viitega

Millele ma olen kahe käega poolt Very Happy Peaks ise ka piimale rohkem rõhku panema, aga paljalt ma seda ei joo ja toidu kõrvale ei joo ma viimasel ajal üldse mitte midagi. Ehk et asendada piim naturaalse jogurtiga ilmselt.
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 13:43:05    Teema: Vasta viitega

Mina panustan ise keefirile ja hapupiimale, kergem seedida ja probiootikumid ka täiendava kasuna. Ega mulle tavaline piim ei maitse ka niiehknaa.
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Frente

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 16:15:14    Teema: Vasta viitega

Ma pole keefirit kunagi armastanud. Hapupiima letist ei tea ma ka midagi. Ma olen näinud mingisuguseid maitsestatud variante. Ja muide, Eestis ei ole nii häid naturaalseid jogurteid üldse saadagi, kui näiteks mujal maailmas. Aga võib-olla olen ma neid liiga vähe proovinud.
ketsidega maakera
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 16:15:37    Teema: Vasta viitega

Frente kirjutas:
Annely Sootsi tean ja soovitused, mida ta jagab autsimi ja hüperaktiivsete lasate toitumisekohta on üldtuntud tõed kui vähegi teada, mis on nende haiguste mehhanismid. Nendes ei ole midagi uut ja samamoodi peaks tegelikult ka terveid lapsi toitma. Laps on laps

Nüüd tekkis siin pisuke segadus. Autistlike laste menüüst peaks välja jätma absoluutselt kõik nisu, rukki jne. tooted. Ja ka piimatooted. Ehk siis, et neil on varjatud laktoositalumatus ja gluteenitalumatus. Sellepärast mind hämmastas natuke Frente lause selle kohta, et kõiki lapsi peaks niimoodi toitma.
Aga see on juba hoopis niiiiiiiiii teine teema Smile
Mida ma oma eilse postitusega öelda tahtsin oli see, et äkki Sootsil on pakkuda miskit spetsmenüüd ka PCOS-ikatele.
cassy
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 23:45:25    Teema: Vasta viitega

Frente kirjutas:
samas kui valges jahus ei ole mitte midagi kasulikku ei lastele ega täiskasvanutele.

Ma olen mõnel korral püüdnud teha kooki täisterajahust, minule maitseb. Emme aga ütleb, et kasuta ikka inimeste jahu Laughing Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Frente

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2010 23:52:58    Teema: Vasta viitega

Mu ema proovis kunagi täisterapastat teha ja terve meie pere öökis ning keeldus söömast Laughing
pajular

PostitusPostitatud: 05 Jaanuar 2011 20:09:21    Teema: Vasta viitega

Nii, mõtlesin nüüd, et kirjutaks siia ja küsiks teiste kaaskannatajate arvamust. Palun siis kohe mitte arsti juurde küsima minna (seda olen teinud ja teen niikuinii ka), soovin lihtsalt arvamust Smile

Mul diagnoositi PCOS ametlikult vereanalüüside järgi aasta tagasi (eelnevalt sümptomite järgi 2-3a tagasi). Tolleks ajaks olin jätnud järgi pillide võtmise (femina35) ning ei näinud mõtet nendega uuesti alustada. Tsükkelit ei ilmunud ja alates aprillist otsustasime arstiga Metfromini võtma hakata. Olen seda siiamaani 1500mg päevas võtnud, kuid midagi eriliselt muutunud ei ole. St tunnen end küll üldjoontes paremini kui enne, samas kaalu aladada ei ole ikkagi võimalik, karvakasv on ka sama, kuigi arst ütles, et peaks vähenema. Samuti ei ole menstruatsioonile kuidagi mõjunud. Eelneva aasta lõpus sain lisaks duphastone'i 2 kuuri. Nüüd ootan jaanuri lõppu jälle.

Tekkis lihtsalt mõte, et kas mul on seda metfromiini mõtet võtta? Et kas see võtab veel rohkem aega? Või siis mul ei ole muud võimalust kui tõesti absoluutselt valgu põhisele dieedile minna ? Mulle tundub see raske, kuna elan teistega koos ja päeval tehakse mulle söök valmis jne jne. Päris eridieeti on raske pidada. Aga olen alati üritanud süüa vähem kui kulutan ning valida tervislikke asju. Samas kaal ei liigu.... Algselt olin säästure¾iimil ka, aga aastaga peaks sellest välja tulema ju?

Samuti olen mõelnud, et äkki peaks pille jälle võtma? Siis oli ainevahetus ka kiirem (samuti ütles ka arst, et regulaarse tsükli korral on kiirem ainevahetus). Või oskab keegi mingit looduslikku asja soovitada? Olen proovinud ise kunigakepi õli ja võtan praegu D-vitamiini lisaks. Samuti olen söönud kroomi.

Pikk jutt on teadagi mis jutt, aga jagage kogemusi Smile Vahel on lihtsalt tunne, et sellega võitlemisel ei aita muud, kui minna terveks päevaks jõusaali rassima Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pajular

PostitusPostitatud: 06 Jaanuar 2011 22:19:03    Teema: Vasta viitega

No täitsa jama siis Confused Olen nii palju välismaa lehti läbi lappanud ja kõige parem pidigi olema kaalu langetamine, a kuidas ma teda siis langetan, kui üldse minna ei taha kuidagi pidi?! Oh seda "õnne" ...
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 06 Jaanuar 2011 22:23:52    Teema: Vasta viitega

Just-just, kõige parem rohi on kaalulangus. Siis taanduvad ka sümptomid. Kuidas kaalust PCOSi puhul alla saada ... seda vastust ei tea isegi mina Evil or Very Mad kui keegi selle avastab, siis palun, ma soovin ka teada saada.
Comeback

PostitusPostitatud: 07 Jaanuar 2011 0:41:25    Teema: Vasta viitega

Mul on tunne, et ilma enesepiinamiseta see võimalik ei ole. Et PCOS-kas kaalust alla saaks, peaks iga päev nõrkemiseni treenima ning seejuures kogu aeg näljane olema. Kaalulangetamine oleks elu ainuke eesmärk, sest muu jaoks lihtsalt ei jätkuks enam energiat Bad Grin Laughing
Ja isegi sel juhul ei saa milleski kindel olla, hormoonid käituvad ikka ettearvamatult!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 07 Jaanuar 2011 0:43:41    Teema: Vasta viitega

Mina enam ei jaksanud. Loodusravi, GI-süsteem.... nüüd on metformiin katseliselt peal. Alles pool nädalat, seega tulemustest räägiks kõige varem kuu pärast.
Aga see on võitlus tuuleveskitega Sad
pajular

PostitusPostitatud: 07 Jaanuar 2011 0:50:01    Teema: Vasta viitega

Ma olen praktiliselt aasta nüüd asjaga pidevalt tegelenud, asju proovinud, meti peal olnud ja ... suurt miskit jahm Confused Täielikud tuuleveskid, nagu sa ütled. Nii kui saan 2-3kg alla (mille üle olen õnnelik, nagu mõni oma 10ne üle Laughing) on need järgmisel 3e nädalaga tagasi. Kust.. ei tea kohe. Vahel tean, aga üldselt mitte...

Mul samuti mõtted otsas. Kuna mul paistab, et metformiin ei tee miskit (kuigi ühest välismaa foorumist lugesin, et mõnel toimib alles 2500mg/ päevas... aga ei julge vist arstilt küsida, oli juba 1500ga kahtlev..), et ikka pillide peale. Siis vähemalt äkki tsükililiselt asi rohkem paigas. Kuigi eks see üks keha petmine pigem ole....

Keegi välismaa foorumis uuris juba sellise radikaalse võimaluse üle, et kui munasarjad üldse ära lõigata, et kas siis saab abi ... arvati, et on abi, kuid siis elad elu lõpuni ikkagi hormoonide peal ja tulevad muud hädad.
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 07 Jaanuar 2011 0:54:21    Teema: Vasta viitega

Vot pillid on kahe otsaga teema - ühest küljst see pole see lahendus, aga mina nende abiga sain vähemalt ajutise lahenduse, mille tulemusena on mul kohe 5-a saav tütrekene. Olgu siis kasvõi ajutine lahendus ja nii vinge tulemus, kui et üldse ei midagi.
Frente

PostitusPostitatud: 09 Jaanuar 2011 22:12:45    Teema: Vasta viitega

PCOS-i puhul on soovituslik trennikordade arv 6x nädalas ja dieediks peaks olema pigem GI toitumine ehk aeglased süsivesikud ja nö "valgeid" süsivesikuid tuleks vältida. Jajaa, teoorias olen ma tugev Rolling Eyes Embarassed
pajular

PostitusPostitatud: 09 Jaanuar 2011 23:08:04    Teema: Vasta viitega

Twisted Evil Jep, ma ka. Seda olen juba nii palju lugenud, et vist une pealt ka räägiks kogu selle teooria kellegile hinge tõmbamata ära.

Aga reaalsus... Rolling Eyes Eem.. jah. Ei tule mul küll sellest isegi poolt välja. Sest olen avastanud, et üksi trenni ma teha ei suuda, spordiklubiks raha netu Sad Ning siis piidlen kõrvalt sõbrannat, kelle aktiivsus on minu praegusega sama ning sööb 2x rohkem, ning räägib kuidas ta pigem alla võtab Confused Kui mitu korda ei pane see soovima, et ma ka normaalne oleks.

Aga see selleks. Olen vist otsustanud, et kui jaanuari lõpus miskit muutust ei toimu, st punased õigel ajal ikka ei tule, siis kobin arsti juurde jälle ja võtan pillid. Ehk proovin mõlemad korraga mõnda aega, kuna metile veel retsepte on. Sest mul on nüüd kõrini, et aastas 2-3x end naisena tunda saan Confused (kuigi mõned on öelnud, et peaksin õnnelik olema Twisted Evil )
Tagasi üles
dulce24

PostitusPostitatud: 10 Jaanuar 2011 11:13:37    Teema: Vasta viitega

Ega jah, praktikas on ikka täielikku eesli kannatust vaja, et mitte meeleheitest käega lüüa. Ma olen hetkel joone peal ja üritan mitte stressata sellepärast, et ma normaalne ei ole Laughing Stress pidi kaalulangust vist veel rohkem pidurdama..
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 16 Jaanuar 2011 19:27:29    Teema: Vasta viitega

Oh sa püha jumal mis doos Rolling Eyes ja kui järsk tõstmine.
Ma küll kahtlustaks LIIGA JÄRSKU ÜLEMINEKUT ja LIIGA SUURT DOOSI, mis suhkru liiga alla viis. Iiveldus, valud kõhus, uimasus - need on ju metformiini kõrvaltoimed ja mul olid nad 2*500 mg juures juba täiega häirivad. Ma panen küll jackpoti sinna metformiinile.

Metformiini annus tuleb valida individuaalselt nii ravimi efektiivsuse
kui taluvuse alusel. Annus ei tohi ületada maksimaalset soovitatavat annust 2500 mg. Metformiini tavaline algannus on 500 mg kaks korda ööpäevas, mis võetakse sisse hommiku- ja õhtusöögi ajal või 850 mg 1 kord ööpäevas, mis võetakse sisse hommikusöögi ajal. Ravi alustamisel ja annuse tiitrimisel peab tühja kõhu vere suhkrusisalduse alusel hindama reageerimist metformiinile ja määrama patsiendi jaoks kindlaks minimaalse efektiivse annuse. Annust tuleb vajadusel suurendada ühe tableti kaupa üle nädala kuni maksimaalselt 2500 mg-ni ööpäevas, mis vastab viiele 500 mg tabletile või 2550 mg-ni, mis vastab kolmele 850 mg tabletile, mis võetakse sisse väiksemateks üksikannusteks jagatuna.

No siit lugedes ma ei imesta su hüpo üle Rolling Eyes

tempel kirjutas:
kas üldse võib sellest doosi muutusest olla selliseid muutusi mida ma märkaks?
Muidugi - ravimi kõrvaltoimed võimenduvad hetkega.
Frente

PostitusPostitatud: 16 Jaanuar 2011 23:21:55    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt lähtutakse annuse doosi puhul ka patsiendi kaalust. 3*850 mg on minu arvates täiesti OK annus ehk tegelikult maksimumannus. Aga ... see on liiga järsk tõstmine, seda esiteks. Teiseks, meta VÕIB teatud tingimustel hüpot tekitada, aga ... seda esineb väga harva. 3,9 tegelikult ei ole hüpo, see on hüpo sinu organismi jaoks. Ma alustaksin annusega 2*850 mg, kuni organism madalama veresuhkruga ära harjub. kui veresuhkur on pikalt kõrge olnud, siis 3,9 on keha jaoks katastroof. Ühesõnaga, sa pead nüüd ise vaatama, mis ja kuidas. Kas sa veresuhkrut pead veel mõõtma? Mina soovitan ka seda sul edasi teha. See on ilmselgelt vajalik.

Ahjaa, sellise metformiiniannuse juures soovitan ma sulle ka 5 toidukorda päevas. Nagu ikka H, L, Õ ja siis 2 vahepala. Siis on veresuhkur ühtlasem ja ei kõigu nii palju ning hüpo tekkimine olematu.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes