KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

PCOS (polütsüstiliste munasarjade sündroom)
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
velvet22

PostitusPostitatud: 05 Veebruar 2011 20:48:30    Teema: Vasta viitega

No mina siis nüüd sattusin ka siis teemasse ja olen siis ka täielik selle kubi liige. Arst ju kirjutas mulle ka välja selle metformiini ravimi(veresuhkur oli kõrgeks läinud)- mida ma ju välja ei ole ostnud ,sest ma arvasin, et ma seda ei vaja, andke mulle siis nüüd nõu kas tuleks kasuks seda võtma hakata või mitte , ma olen ikka täielikus segaduses. Mul on peaaegu kõik sümptomid olemas, mis siin kirjutatud ei ole olnud eriti suur arstde külastaja ja need vähesed korrad, mis ma olen nende juures käinud ei ole nad mulle midagi eriti kõnelenud. Mulle tundub, et ma peaksin oma tervise pärast vist ikka rohkem muretsema hakkama, aga nüüd ei saagi enam aru millise arsti juurde ma siis nüüd pöörduma peaksin. Siit siis veel selline küsimus ka, et mul on noorem laps ka autisti diagnoosiga, kas ma pean nüüd arvama, et see on ka seoses nende munasarjade looga või on see ikkagi millestki muust tingitud. Katzile suur palve kui sa tead rohkem -mida tegema peaksin ,äkki saadad mulle privaatsõnumiga rohkem teavet selle teema kohta. Ette tänades ja elu üle järele mõtlev velvet22.
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 05 Veebruar 2011 23:10:43    Teema: Vasta viitega

Frente blogis on PCOSi kohta palju kasulikku kirjas: http://pcosikas.blogspot.com/ Alusta infokogumisega sealt Wink
PS! Lapse diagnoos päris kindlasti PCOSiga seotud pole.
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
hermiine

PostitusPostitatud: 05 Veebruar 2011 23:45:24    Teema: Vasta viitega

Katz, kas saad jagada oma kogemusi viimasest Metformiini kasutamisest. Saan aru, et umbes kuu oled seda taas kasutanud.

Endal mul selline plaan, et märtsis lähen kilpnäärme probleemidega taas analüüse tegema. Türoksiini tabletid peal, kaal püsib ikka tõusvas suunas, siis mõtlesin et küsin Metformiini ka, ehk toetab see mu kaalualandamise algust. PCOS on mul diagnoositud kah.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Shirley

PostitusPostitatud: 06 Veebruar 2011 15:46:27    Teema: Vasta viitega

Käisin lugesin esimeses postis sümptomid läbi. 95% kattub minu "hädadega" Confused Täpsema diagnoosi saamiseks pean naistearsti külastama?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pajular

PostitusPostitatud: 06 Veebruar 2011 18:34:24    Teema: Vasta viitega

Ma olen metformiini nüüd peaaegu aasta võtnud. (aprillist 2010). Alguses paar kuud 1000mg päevas, siis stabiilselt 1500mg, nüüd viimasel ajal 2000mg, kuid arvan, et alandame tagasi 1500peale. Minul ei tekkinud mitte ühtki kõrvalmõju. Isegi mitte alguses. Ausalt öeldes ise ei tundnud muud vahet, kui et süsivesikurikkaid asju süües ei olnud hiljem paha olla ja süda veresuhkur stabiliseerus minu meelest paremini. Aga muidu oleks nagu vitamiine söönud/söön Laughing Kaalule suurt mõju pole olnud, kui vaid see, et jättis tõusmise. Kui pidevalt jälgin söömist ka ning liigun keskmiselt, siis on näha, et tasa-tasa hakkab langema. Aga ega üksi metforiin langema siiski ei pane... Samas mul pole veel met tsüklit parandanud... Nüüd oli peaaegu juba iseenesest 34 päeva, kuid tsükkel oli vaid 2 päeva... Eks varsti lähen arsti juurde ja saan teada, kas jätkan metformiiniga või ei.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 21 Veebruar 2011 12:01:29    Teema: Vasta viitega

Mulle saadeti postkasti järgmine informatsioon PCOS ja pillide kohta. Mis minu jaoks kinnitab järjekordselt fakti, et PCOS ja pillid ei ole tore kooslus. Tekst on inglise keeles ja kuna see on nii pikk, siis ma ei hakanud seda ka tõlkima. Kui keegi tahab vaevaks võtta, siis palun väga:

What Are Birth Control Pills Doing to Your Brain?

The majority of you are taking birth control pills to control your PCOS symptoms.

Besides providing you with immediate relief, maybe you think these pills are completely harmless and you can continue to take them with impunity for as long as you want.

But…do you ever wonder those artificial hormones you're taking every day are doing to your body besides giving you a "monthly bleed" and a sense of normalcy?

Take your brain for example. Do you think they might be affecting your brain in some way?

I was doing some research on vitex extract when I stumbled across some studies regarding oral contraceptives and brain function. I'll share a few of them here. I think this is important.

1) University Hospital Essen at the University Duisburg-Essen in Germany studied 94 women ranging in age from 18-80. They took a magnetic resonance image (MRI) of each woman's pituitary gland, which is located in the brain. The pituitary is one of the two "master glands" that governs everything going on in your body.

As expected, the researchers verified that the pituitary gland shrinks as women get older. But they found out something else.

They also discovered that the women who had taken birth control pills also had smaller pituitary glands.

Folks, I don't know what happens to you when your pituitary gland shrinks. But it can't be good, can it?

2) Are you taking one of those newer "third-generation" "anti-androgen" birth control pills such as Yasmim? These birth control pills contain a synthetic progesterone mimic called "drospirenone".

These anti-androgen birth control pills are often prescribed to you because women with PCOS tend to have androgen levels that are too high. Androgens are male hormones such as testosterone. The excessively high levels of androgens is one of the main factors causing polycystic ovary syndrome problems.

If you're taking one of these newer birth control pills such as Yasmin, this study from the University of Wisconsin will interest you. They gave a mental task to 115 women who were taking various oral contraceptives.

Women who were using the older types of birth control pills that had an androgenic effect performed the mental task better than anyone else, including women who were not using birth control pills at all.

On the other hand, Yasmin users not only performed more poorly on the mental task in comparison to older generation pill users, but they performed significantly worse than women who were not on birth control at all.

The authors concluded: "…visuospatial performance is hindered with the introduction of anti-androgenic preparations."

3) Birth control pills containing drospirenone have another disturbing attribute, according to a study published by the Universitaire du Sart-Tilman in Belgium.

Thirty-two young women taking birth control pills containing ethinylestradiol (synthetic estrogen) and drospirenone (synthetic progesterone) were compared to 30 young women not taking birth control pills.

They found that the birth control users had significantly higher levels of "lipid peroxides" than the women not using the pill.

Lipid peroxides are essentially rancid fats that act like loose cannons in your body, blowing up whatever they touch and causing a chain reaction of cell damage.

4) Some of you may be using another synthetic progesterone mimic called "medroxyprogesterone acetate". What effect might this imitation progesterone have on your brain?

The University of Southern California performed an experiment on female rats. They exposed the rats to medroxyprogesterone, to an estrogen, or to a combination of both.

They found that medroxyprogesterone impaired brain cell function, and caused an increase in lipid peroxides, which in turn leads to cell damage.

Interestingly, they noted that medroxyprogesterone has a different effect in the brain than does the "natural progesterone" created by the body.

Well, what do we do now? Just carry on and ignore this information?

I can't tell you what to do. But as a minimum, you can maintain an awareness that you are introducing some very powerful, unnatural substances into your body when you take a birth control pill. When you do so, there will be unintended consequences.

Personally, I cannot in good conscience recommend birth control pills as the preferred way to treat PCOS.

The foundation for long-term effective management of PCOS without the risk of side effects is to improve the quality of your diet, reduce chronic stress, exercise consistently, take selected nutritional supplements as needed, and live a healthier lifestyle. To this you can add pharmaceuticals if required.

Sources:
Grams AE et al, Female pituitary size in relation to age and hormonal factors, Neuroendocrinology. 2010;92(2):128-32.
Wharton W et al, Oral contraceptives and androgenicity: influences on visuospatial task performance in younger individuals, Exp Clin Psychopharmacol. 2008 Apr;16(2):156-64.
De Groote D et al, Effects of oral contraception with ethinylestradiol and drospirenone on oxidative stress in women 18-35 years old, Contraception. 2009 Aug;80(2):187-93.
Irwin RW et al, Medroxyprogesterone acetate antagonizes estrogen up-regulation of brain mitochondrial function, Endocrinology. 2011 Feb;152(2):556-67.

Originaalartikkel on leitav siit: http://www.ovarian-cysts-pcos.com/news126.html#sec1
Frente

PostitusPostitatud: 30 Mai 2011 9:53:49    Teema: Vasta viitega

2) Your Father Has Increased Heart Risk

Fathers of daughters with PCOS have a higher incidence of heart attack and stroke than fathers in the general population, according to new research
from Penn State University College of Medicine.

In a previous newsletter, we reported a study showing that brothers of women with PCOS had increased insulin resistance and other metabolic problems.

If you're a mother, it's especially important that you look after the health of your spouse and your son.

If you're a daughter, perhaps you can encourage your father and brother to improve their health practices.

The entire family needs to focus on a higher quality diet, increased exercise and reduction of chronic stress.

PCOS is a family problem. Do what you can to help your family get healthier and prevent future disease.

Read the full article here:
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/news133.html#sec2
Frente

PostitusPostitatud: 28 Veebruar 2012 17:42:50    Teema: Vasta viitega

Väga lühike refereering artiklist The Polycystic Ovary Syndrome - a starting point, not a diagnosis by dr. Warren Kidson and dr. James Mackenzie Talbot.

Tüüpilised "müüdid" minevikust PCOS-i kohta, mida on naistele nende arstide poolt öeldud:

1. Sa ei saa kunagi lapsi
2. Hakka võtma "pille" ja tule tagasi siis, kui tahad lapsi saada
3. Kui sa "pille" ei võta, siis on sul suurem tõenäosus saada vähk
4. Mine koju ja võta kaalust alla
5. Sa ei jää rasedaks ilma IVF protseduurita

Nendele müütidele enam tänases päevas kohta ei ole.

Lisaks ei tea paljud PCOS diagnoosiga naised, et neil on 40-60% suurem tõenäosus diabeedi tekkeks 20 aasta jooksul ja et diabeeti haigestumise tõenäosust annab vähendada PCOS-i sümptomeid ravides.

Tänaseks on teada, et mitte PCOS ei põhjusta insuliini resistentsust, vaid hoopis vastupidi, 70-80%-l patsientidest tekitab just insuliini resistentsus PCOS-i.

Miks ei sobi pillid PCOS-i patsientidele?
Juhtivad arstid maailmas on väljendanud enda muret nii lühikese kui ka pikaajalise ravi osas pillidega. Pillid teevad insuliini resistentsuse veel hullemaks ning võivad suurendada trombide teket veres. (1)
Seega tuleb PCOS-i patsiente alati teavitada nende suurenenud riskist glükoosi tolerantsushäire ja diabeedi tekkele, kui nad kasutavad pille. Patsientidele, kes tarvitavad pille, tuleb teha iga 6 kuu tagant glükoosi tolerantsuse testi.

Kõige efektiivsem vahend insuliini resistentsuse vastu võitlemiseks on füüsiline koormus. Samuti õige toiduvalik ning kaalu alandamine.

Parima dieedi üle veel käivad vaidlused, kuid selgeks on saanud, et naistel, kellel kaloraa¾i vähendamine ja GI dieet tulemusi ei anna, peavad oma süsivesikute koguse viima miinimumini. CSIRO Total Wellbeing Diet pidavat olema väga hea. (Ei tea, pole uurinud, aga kindlasti tutvun sellega).

Kurikuulus metformiin, mida on kasutatud pea 50 aastat diabeedi ravik, ei anna maksimaalseid tulemusi ilma regulaarse treeningu ja õige dieediga.

1. Diamanti-Kandarakis E. A Modern Medical Quandary: Polycystic Ovary Syndrome, Insuline Resistance and Oral Contraceptive Pills. J Clin Endoc Metab 88(5):1927-32 2003.
Frente

PostitusPostitatud: 29 Veebruar 2012 12:42:05    Teema: Vasta viitega

Link austraallaste dieediprogrammile: http://www.csiro.au/Outcomes/Health-and-Wellbeing/Prevention/Total-Wellbeing-Diet.aspx
Comeback

PostitusPostitatud: 05 Märts 2012 21:39:43    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
5. Sa ei jää rasedaks ilma IVF protseduurita

Ei aita ka see, vähemalt minu puhul mitte. Olen lugenud, et mõnel õnnestub alles neljandal korral...või ka mitte... Kurb Sad
... ja ma ei usu enam, et toitumise või kaalulangetusega seda muuta saab...
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 05 Märts 2012 21:47:03    Teema: Vasta viitega

IVF ei ole mingi imeasi, PCOSikatele eriti. PCOSika IVF on veel suht keeruline, sest altim tekkima hüperstimulatsioon jne.

IVF-i tulemuslikkus on tegelikult kõigest 25% ehk et kõigest veerand kogu protseduuridest jääb rasedaks. Võtame siit veel katkemised maha, sünde jääb ikka suht vähe jräele. Samas on Eesti oma tulemuslikkuselt siiski üsna kõrgel võrreldes teiste riikidega.

Ja kui võimalusi on, siis lootust ei tohi kaotada. On neid, kellel on protseduur õnnestunud ka alles 11. korral. Põhimõtteliselt öeldakse, et teine ja kolmas on kõige suurema õnnestumisega.

Ise olen õnneks enda lapsed saanud loomulikul teel ja tean ka teisi pcosikaid, kes ikka ise rasedaks jäänud. Aga tean ka väga palju neid, kes lootusetult arstide vahet jooskevad. Sad
Sufix

PostitusPostitatud: 09 Märts 2012 11:58:04    Teema: Vasta viitega

Minul aitas kaalulangetus. Mitte ilmaasjate ei ole neiude vahe 6 aastat... Ja kui kaal oli korras, siis käis asi paari kuuga Very Happy. Esimest ootama jäädes olin samuti normaalkaalus.
Tagasi üles
dulce24

PostitusPostitatud: 27 Detsember 2013 13:17:18    Teema: Vasta viitega

Selline huvitav artikkel: Drug combination promotes weight loss in polycystic ovary syndrome http://www.eurekalert.org/pub_releases/2013-06/tes-dcp061613.php

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 16:08:22    Teema: Vasta viitega

Mõtlesin, ethakkaks mungapipart (Agnucaston) üle pika aja jälle tarvitama. Tunnen, et hormoonid on kõik krussis. Ostsin siis apteegist ära, 1 tbl = 4 mg. Võtsin siis oma targa paberi välja ja mis ma näen? PCOS-i päevane annus on 500-1000 mg päevas! Ehk et Eestis müüakse annust, mis ei mõju isegi väiksele varbale Evil or Very Mad Sisuliselt röövitakse ilmselgelt raha. Teatakse, et seda kasutatakse, seega paneme ühe tera sisse ja las lollid ostavad. Ma olin siis täna ikka totaalne ämber peas loll Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Tagasi üles
SnowWhiteQueen
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 22:38:11    Teema: Vasta viitega

Aitäh hoiatamast. Mul endal hetkel ka hormoonid oioi kui sassis ja mõtlesin sama osta. Nüüd ei hakka aga ei teagi mida teha. Kasutasin vahepeal Nuvaringi paar kuud aga loobusin sellest nüüd. Pärast sünnitust see asi enam ei sobi.
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 22:43:59    Teema: Vasta viitega

Ma teen nüüd enda peal paar inimkatset läbi ja kui on edukas, siis ma annan teada Cool
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 23:01:47    Teema: Vasta viitega

SWQ, minu arst dr Väin soovitas teha aegajalt Capivit A+E kuur ning lisaks on üks hea abivahend kuningakepiõlikapslid.
SnowWhiteQueen
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 23:27:18    Teema: Vasta viitega

Mäletan, et soovitasid mulle kunagi seda ja siis(2012 sügis) seda tegin ka. Tsükkel küll korda ei läinud st ei lühenenud. Arvan, et ei jõudnud piisavalt kaua süüa neid, jäin rasedaks Smile. Mulle meeldib mõelda, et lisaks normaalkaalule mängis ka see mingit rolli Smile.
Võiks tõesti uuesti kuuri läbi teha, ehk muutub tsükkel ka lühemaks.
Tagasi üles
Frente

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 23:30:52    Teema: Vasta viitega

Võta arvesse, et selliste looduslike taimedega on ühe kuuri pikkusega minimaalselt kuus kuud. Enne ei pruugi kehas mitte midagi toimuma hakata. Seega ära oota väga kiireid muutusi. Kuninakepiõli on hea küll jah.
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 26 Veebruar 2014 23:51:59    Teema: Vasta viitega

Jajah, kindlasti ei piisa 1-2 kuust, mina sõin ikka aastaid. Aastaid. Ja ma sõin ikka korraliku kokteili - lisaks A+E, mungapiprale ja kuningakepiõlile veel magneesiumi, B6 ja Dvit (mida ma söön nagunii koguaeg) ja tsinki (mh ka karvakasvu ohjeldamiseks). Tsükli sain juba mitu aastat tagasi korda, pärlikeed nähti UHs viimati vist 4-5 aastat tagasi. Hormoonanalüüsi aga ma teinud pole, paks olen edasi ja liigset androgeeni on veres ikka, nüüd aasta alguses tekkis üle pika aja esimene tõrge tsüklis ning staa¾ika PCOSikana ma tunnen kohe ära, kus mikrotsüstid on tekkinud, need annavad endast märku eriliste valusähvakatega. Ostsin kõigepealt Capivit A+E karbi ja nüüd jooksvalt otsustan, mida lisaks. PCOS on saatanast ja selle vastu lihtsalt peab võitlema iga vahendiga. Evil or Very Mad
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes