KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

'Roheline' ja öko - elustiil, majapidamine jms
Mine lehele 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Kaalu- ja söögiteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 12 Märts 2010 8:53:50    Teema: 'Roheline' ja öko - elustiil, majapidamine jms Vasta viitega

Siia võiks hakata koguma kokku kogu vajalikku teavet, mis puudutab meie toitu, riideid, kosmeetikat, keemiat jne. Mis on kahjulik, mida peaks vältima, kust saab puhast liha jne.

Ei ole üldiselt mingi äärmuslik friik, jälgin mõningaid asju ja väldin mõningaid asju.
Ja siis toodi meile lastele mingi hambapasta:
tundub, et põhikoostiseks on SLS, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben Rolling Eyes Seega, soovitan visata pilk peale, millega te kõik oma hambaid pesete.

Tegemist siis Canadian Special for Children hambapastaga.
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 12 Märts 2010 11:04:06    Teema: Vasta viitega

Palju kasulikku ja õpetlikku oma toiduvalikute tegemisel leiate minu hea tuttava Aeda blogist
http://maitseelamused.blogspot.com/

Eraldi sorditud artiklid tervisliku toitumise ja toiduvaliku teemal
http://maitseelamused.blogspot.com/search/label/M%C3%B5tteid%20toitumise%20teemal
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Frente

PostitusPostitatud: 12 Märts 2010 16:54:43    Teema: Vasta viitega

Kosmeetikast:

mina ei oma ena mingit kokkupuudet poes müüdavate tavaliset jumestuskreemide ja muu poslamaslaga. Kasutan mineraalmeiki ja kotis on mul üks mineraalpresspuuder. Olen superrahul ja mu näonahk on veel rohkem rahul. On ka nn tolmpuudreid saada, aga ma olen mugav inimene ei viitsi mökerdada. Neti vahendusel on muidugi tooni suhtraske leida...

Aga mineraalmeiki soovitan kõigile Very Happy
pirtsu
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 12 Märts 2010 21:08:39    Teema: Vasta viitega

Soovitan sul lugeda raamatut "Roheliseks kasvamine". Seal leidub päris mõtlemapanevaid vaatenurki, alustades kasvõi kilekottide teemal, et poodi minnes oma kilekott kaasa võtta ja lõpetades plastmassmänguasjadega. Ja palju muud.

Hambapasta kohta on seal raamatus öeldud, et tasuks loobuda koostisosast nimega triklosaan. Ka floori sisaldavaid hambapastat ei soovitata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Mymla

PostitusPostitatud: 12 Märts 2010 21:15:47    Teema: Vasta viitega

Viimasel ajal on minu repertuaari siginenud toode - sangadega ilus poekott - teinud siin tuttavatele-sugulastele kingitusteks. Ja oman-kasutan ka ise. /võin ka tellimise peale teha...
NÄIDE
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 12 Märts 2010 23:36:36    Teema: Vasta viitega

Ma just täna sain kätte oma kolmanda tuubi superhambapastat millega ma väga väga väga rahul olen.
Koostis:
Aloe Barbadensis Gel (stabilised aloe vera gel),
sorbitol,
hydrated silica,
glycerin,
sodium lauryl sulfate,
carrageenan,
flavor,
bee propolis,
sodium saccharin,
sodium benzoate,
chlorophyllin-copper complex.
Mida sellest arvata ?
Abikaasa avaldas ükspäev arvamust, et selle hambapasta kõrval on poe omad kõik nagu moosid ja käskis ruttu uue tellida.
Kuna ma kasutan minimaalselt igasugu kosmeetikat siis pole ausalt öeldes kunagi eriti uurinud mida need asjad sisaldavad.
Frente

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 0:54:09    Teema: Vasta viitega

pirtsu kirjutas:
Soovitan sul lugeda raamatut "Roheliseks kasvamine".

Vaata, minust ei saa ilmselt iial sellist ökoinimest nagu seda on Epp. Ja oma kuivatist ei loobuks ma meie kliimas relva ähvardusel ka mitte. Kuivati oli üks põhjus, miks ma ei osalenud mingis suures katses ökoelu elada. Kuigi mulle taheti erand teha ja kuivati alles jätta Laughing Aga ma tundsin, et siis ei oleks ju teiste suhtes aus. Noh, et teised peksavad jääks külmunud pesu vastu majaseina pehmeks ja mina võtan kuiva pesu lihtsalt massinast välja. Ei ole peris öko ju...

Kilekottide koha pealt pean arenema. Ja tihti otsustan ma kilekotti enam mitte osta ja ostan riidest koti. Aga siis ma unustan seda poodi kaasa võtta ja kolme kotitäit toidukraami ma ilma kotita autosse ei saa. Ja siis ükskord said majapidamisest kõik kilekotid otsa ja polnud prügikotti. Jälle häda! Mugav tarbimisühiskond.

Seega, on asju, millest ma loobuda ei taha, siis on asju, millest ma loobuda ei oska või lihtsalt unustan loobumise Very Happy

Äärmus ei ole kunagi hea, sest ega ma planeedilt Maa ära ei saa kolida. Seega tuleb leida mingi kompromiss. Ja sellega ma olen juba mitu head aastat tegelenud. Epu moodi rohelist ei saa minust ilmselt kunagi. Ja ma pole kindel, kas ma tahaksingi... Rolling Eyes
pirtsu
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 10:51:01    Teema: Vasta viitega

Vat Eppu ma isiklikult ei tea ja ei tea tema elustiili, kuid on asju, mida saab enda eluga kohandada ja omaks võtta ning on asju, mis ei sobi. Ei olegi ju kahte äärmust, et "tavainimene" ja "ökoinimene". Sinna vahepeale mahub veel väga palju igasuguseid kombinatsioone ju. Ning seal raamatus on selliseid huvitavaid vaatenurki, mille peale ise ei tulegi, aga mis võivad sobida (nt. meie perele praegu sobib see, et WC potis kasutada osaliselt lapse vannitamisvett. Kuna peseme last puhta veega, siis pole vesi seebine ega muidu "must". Enda seebist vannivett loomulikult ei hakkaks hoidma ja sellega mässama)

Kilekottidest kasutan ma ise üht Soome Prisma kilekotti, mis on tõesti tugevast kilest ja peab ka vastu (kasutuses olnud rohkem, kui aasta). Eesti kaubanduses olevate kilekotide puhul tuleb alati mõelda, et kui palju nad üldse kannatavad, enne kui katki lähevad. Prügikottidest pole meie majas ka veel puudust tulnud, aga kasutame prügikottidena muuhulgas ka erinevaid ümbriskotte (a'la mähkme vms kotte)

Nagu üks inimene kunagi kodukeemia kohta ütles, et ega ei pea ju koheselt kannapööret tegema ja KÕIK välja vahetama, vaid võib mõne üksiku asjaga algust teha ja siis edasi vaadata. Samuti on ka kõige muuga ju - nii toidu kui ka elustiiliga. Näiteks Fairy vahetasin ma oma kodus alles kuu aega tagasi välja, samas on hambapasta juba aastaid looduspoe oma. Ja samas ei pea ma ennast mingiks ökoinimeseks, lihtsalt natuke valin, mida ostan.
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 14:31:10    Teema: Vasta viitega

Minul pole mingi probleem riidest kotiga poes käia, sest ostan toitu ainult nii palju, kui mu 30x30x30cm külmkappi ja aknalauale mahub Very Happy Ise trükkisin ilusa oran¾i kirja ka peale, olen neid kotte ka tuttavatele jaganud (ema tööjuurest sain). Kasutan poekotti ka niisama asjade vedamiseks, kui käekott ei sobi.
Tavaliselt ma ka planeerin, millal mul on poodi vaja minna ja siis võtan koti aegsasti kaasa või enamasti lähen lihtsalt kodust poodi. On muidugi hädajuhtumeid, kus ootamatult poodi satun ja kilekotti vaja, need lähevad siis prügikottideks. Aeg-ajalt on need ka otsa saanud, aga siis leiab tõesti mingi muu pakendi. Praegu on jälle palju siginenud neid kilekotte, teised toovad ja kodust saadetakse asju jne..
Olen poest ka kilekotiga vaheldumisi paberkotte ostnud, sinna on hea paberisodi sorteerida. Aga viimane elamus nullis mu isu prügi sorteerida. Läksin oma paberisodi ära viima ja prügikast oli ääreni täis, viska lumehange oma paber kui tahad. Ja see ei olnud esimene ega ka viimane kord, kõik prügikastid on alati täis, ainult kõige suuremad kontreinerid suvalise prügi jaoks on poolenisti täidetud. Ja noh, olgem ausad, siin vist läheb see sodi kõik ühe auto peale, olgu sorteeritud või mitte.
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 15:09:05    Teema: Vasta viitega

Mina toon poest kraami pappkastides koju, Prisma on vastik koonerkoht ses osas, et jumala eest ei jäeta ühtegi tühja pappkasti saali, äkki ma siis võtan selel ja ei ostagi neilt kilekotti. Nii käin Prismas mõne vana kilekotiga, mis lõpuks pakendikonteneirisse läheb. Selveris on pappkaste alati hulgim saada, need maanduvad pärast vanapaberikonteinerisse.
Prügisortamises olen ma üldse kohati närvidelekäivalt pedantne ja ma ei või vaadata, kui mõni tuttav laob rahulikult ühte prükka kokku nii puhtad paberpakendid, klaastaara kui olmesodi.
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Joanie

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 15:41:05    Teema: Vasta viitega

Ma ise olen vaadanud, et plast- ja klaastaarat mul polegi (plastkarbid ja purgid hoian alles ja viin koju). Enamus on pakendid ja ülejäänud täisnuusatud pabertaskurätid, mida soovitati põletada, mitte vanapaberisse visata (need on juba töödeldud paber, nii et nendest midagi eriti ei saa). Nii et tehniliselt on kõik korrektne.

Kodus on meil mingi süsteem, kus kõik plasttopsid puhastatakse, lõigatakse väiksemateks tükkideks ja siis viiakse üle tee suurema toidupoe juures olevasse kogumispunkti. Ma ei tea täpselt, mis seal nendega tehakse, aga mulle on natuke vastumeelne see mõte, et peab neid hirmsasti puhta joogiveega pesema enne (ja pole leidnud alternatiivi)... samas kui ise koguks, siis peseks ka ju. Õnneks suur osa karpidest-purkidest saabki sügisel moosi ja mee jaoks ära kasutatud Smile Mõni käib ikka aastast aastasse..

Kõige parem vist on elada oma majas, kus suur osa läheb ahju ja teine suur osa aeda.
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 15:48:52    Teema: Vasta viitega

Wikipedia andmed parabenidest Eks igaüks vaatab siis ise, kas tekitab vähki või ei..

Prügi sorteerimise juhend
Ei tea, kaugele sellega on jõutud. Korra nagu oli, tehti seadus.. ja nüüd veits ära vajunud. Mulle tundub, et paljudes hoovides siiski ei ole eraldi prügikaste. Või nagu meil, kus 5 suure konteineri kohta on 1 pisike biojäätmete ja 1 pisike paberi ja papi jaoks, mis täidetakse maja all asuva baari poolt umbes poole päevaga. Ühikas oli ka alguses tetrapakkide ja biojäätmete jaoks eraldi prügikastid, aga no välismaalased ilmselgelt ei viitsinud lugeda ja nüüd ei huvita üldse kedagi enam.
Tagasi üles
pirtsu
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 21:22:47    Teema: Vasta viitega

Joanie kirjutas:
...ülejäänud täisnuusatud pabertaskurätid, mida soovitati põletada, mitte vanapaberisse visata

Pabertaskurätikud peaks biolagunev prügi olema.
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 21:26:47    Teema: Vasta viitega

Jah, seda ka. Meil lähevadki pooled biosse ja pooled ahju. Käisin kunagi õpetajate uurimistööde konverentsil ja bioloogia ja keemia õpetaja tegid prügi sorteerimisest.. ja ma ei mäleta, mis põhjusel just põletada soovitati. Võis olla mingite ühenditega seoses, mis lagunemisel tekivad, aga pead ei anna. Mõni keemik ehk oskab öelda.
Tagasi üles
v2ike

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 22:58:37    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et pigem pisikud, mis taskurätti jäävad.
Mis on öko ja mahepõllunduse vahe?
Mina söön vanaema kasvatatud asju ja kasvatan ise kui kliima lubab. Viinereid jms püüan mitte süüa.Kannan poekotiks riidekotti (mylma- ilus kott, mis selle hinnaks kujuneb?kas on laia põhjaga?) aastaid ja prügi jaoks kilekotte ikka tekib Shocked .
Ma ei ole kindlasti öko.
Miks flooriga hambapastat ei soovita? Kui ma ei eksi, siis üks lugupeetud hambaarst just soovitas.
Mis on mineraal kosmeetika? Natuke googeldasin, aga olemus jäi ikka segaseks.

PostitusPostitatud: 13 Märts 2010 23:10:46    Teema: Vasta viitega

Minu kott on selline. Ega ma ei tea, kas see on just orgaanilisest puuvillast, aga vähemalt pole kilekott. Vean juba 2 aastat sellega toitu koju. Kannatab mingi 10kg vist küll, rohkem pole testinud.
Tagasi üles
pirtsu
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 15 Märts 2010 20:24:18    Teema: Vasta viitega

v2ike kirjutas:
Miks flooriga hambapastat ei soovita? Kui ma ei eksi, siis üks lugupeetud hambaarst just soovitas.

Lühidalt öeldes saame me igalt poolt mujalt oma floorivajaduse kätte, seega pole vaja seda hambapastaga juurde saada. Liigne floor ei ole ka kasulik.
Ei viitsi praegu seda lõiku raamatust ümber kirjutama hakata.

Keemia kohta kosmeetikas jms. oli soovitus, et vaadake sisalduvust ja googeldage
Razz
Tagasi üles
Mymla

PostitusPostitatud: 15 Märts 2010 21:19:38    Teema: Vasta viitega

v2ike kirjutas:
Kannan poekotiks riidekotti (mylma- ilus kott, mis selle hinnaks kujuneb?kas on laia põhjaga?) aastaid ja prügi jaoks kilekotte ikka tekib Shocked .

Mis on mineraal kosmeetika? Natuke googeldasin, aga olemus jäi ikka segaseks.

Esimese küsimuse vastus - teen täpselt nii suure ja sellisest riidest, nagu ise tahad. Sellest sõltub ka hind (kui oled huvitatud, siis arutame privas)

Mineraalkosmeetika kohta oli kusagil siin üks link - Frente vist ise pani - võiks ju uuesti siia panna, ma ka vaataks. Ei oska muidu kusagilt otsida!

PostitusPostitatud: 15 Märts 2010 21:58:53    Teema: Vasta viitega

Panen siia Delfis lahatud mineraalmeigi teema: http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=1&i=315321&t=314147
Frente

PostitusPostitatud: 16 Märts 2010 13:11:29    Teema: Vasta viitega

Uurisin siin mitu päeva senna omadusi juustele. Kuna ma olen nüüd hele ja hetkel punakat tooni eriti veel ei taha, siis henna langeb valikust välja. Senna peaks siis nagu ok olema, pidi andma superläike.

Kogemusi? Olen kuulnud küll rohelistest juustest, mis iga pesuga aina rohelisemaks lähevad jne. Samas olen kuulnud taevani ülistavaid kommentaare, et suisa kade hakkab. Samas, mis sest sennast endale pähe toppida, kui hetkel kõik juukshooldusvahendid on poe omad. Vahepeal küll pesin erinevate ökotoodetega, aga ei leidnud seda päris oma. Hoiatus: kui hakata juukseid sinna kogunenud silikoonist vabastama ja pesete silikooni ja muu jamavaba ¹ampooniga, siis ärge ehmuge, kui üks hetk on teil lokid peas Razz Ja juuksevärv ka nendega ei püsi, üsna tuhmiks kuluvad juuksed. Muidugi võiks ühel kenal päeval oma juuksevärvi ju välja kasvatada Rolling Eyes Ma isegi enam ei mäleta, mis värvi nad mul on.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Kaalu- ja söögiteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 14

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes