KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Liigne veejoomine on tervisele kahjulik

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Kaalu- ja söögiteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 14 Juuli 2011 14:16:42    Teema: Liigne veejoomine on tervisele kahjulik Vasta viitega

Liigne veejoomine ON TERVISELE KAHJULIK!
http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/eksperdid-liigne-veejoomine-on-tervisele-kahjulik.d?id=49559655
Glasgows praktiseeriv arst Margaret McCartney ütleb, et soovitus juua 6-8 klaasitäit vett päevad on täiesti jabur ja peab olema seotud pudeliveefirmadega, kes sellest kasu lõikavad. Uuringud on näidanud, et vee joomine, kui janu pole pigem tekitab kontsentratsiooni, kui ennetab seda. Mitmed vett puhtana hoidvad kemikaalid olevat aga tervisele hoopis kahjulikud.
Doktor McCartney hoiatab, et liigne veejoomine võib tekitada ka ohtliku terviseseisundit hüponatreemiat, mis tähendab, et keha soolasisaldus langeb ja ajus võib hakata paisuma.
------------------------------------------------------

Veejoomine polegi nii väga kasulik?!
http://ohtuleht.ee/434934
Kuigi sajad mainekad toitumisteadlased ja arstid väidavad, et veejoomine aitab neerude tööd korras hoida, kaalu langetada ja naha tervist säilitada, tõdeb värskeim uuring, et suurtes kogustes vee joomine ei pruugigi väga kasulik olla.

Eksperdid lähevad koguni nii kaugele, et väidavad: liigne veejoomine võib olla tervisele kahjulik ja seda kahel põhjusel, kirjutab Daily Mail. Nimelt esiteks võib ilma januta joomine konsentratsiooni hoopiski vähendada, kuigi seni arvati, et see suurendab seda ja teiseks on pudelivesi pikapeale tervisele kahjulik, seda eelkõige desinfitseerimisvahendite pärast, mida pudelivee puhastamiseks sellele lisatakse.

Kaheksa klaasi vett päevas - PUHAS JAMA!
http://www.naistemaailm.ee/?id=32319
Briti toitumise sihtasutuse raporti järgi on need seisukohad aga puhas jama. Selle kohta, et vee joomine aitab nahka hüdreerida ja et naha välimus paraneb rohkem vett juues, on väga vähe teaduslikke tõendeid. Vähe on ka tõendeid, et vett juues saab vältida peavalu või vähendada söögiisu. Igasugused tõendid puuduvad selle kohta, et vesi aitab kehast toksiine välja viia. Toksiinidest puhastavad organismi neerud sõltumata sellest, kui palju vett inimene tarbib. Jaapanis läbi viidud uuring näitas ka, et naised, kes jõid kaalu alandamiseks palju vett, raiskasid lihtsalt aega.

Liigne veejoomine tekitab harrastussportlastel hüponatreemiat
http://wwx.tarbija24.ee/051206/esileht/olulised_teemad/tarbija24/tervis/232287.php
Pidev vee üleküllus mõjub ka terve inimese organismile kahjulikult, sest liigne vesi koormab neerusid ja südant. Suure vee-eritusega kaasneb vajalike mineraalainete ülemäärane väljutamine organismist.

Mees suri liigse veejoomise tagajärjel
http://publik.delfi.ee/news/inimesed/mees-suri-liigse-veejoomise-tagajarjel.d?id=19306585
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
JustDoIt

PostitusPostitatud: 20 Juuli 2011 12:31:19    Teema: Vasta viitega

Mina siiski pooldan vee joomist. 10 liitrit vett päevas, nagu see üks mees seal artiklis- see on muidugi ilmselge liialdus. Veega lahjendas ta vajalikke elektrolüüte kriitilise piirini.

Hoopis teine teema on sportlastel. Higistamise käigus kaotavad nad nii või naa suurel hulgal soolasid ja vajalikke mineraale. Nemad oma vedelikukadu tavalise veega ei tohikski kompenseerida- see lahjendaks veelgi vees lahustuvate mineraalide ja vitamiinide kontsentratsiooni.

Tavainimesele liiter-poolteist terve päeva peale jaotada ei ole minu meelest mingi probleem. Samas on ka inimesi, kelle jaoks on see vastik ja arvan, et vägisi ka ei tohiks Smile

Mina ise tarbin vett, vastavalt siis enesetundele ( kas mineraal- või kraanivett) 1-1,5 l päevas, ülejäänud saan puu- ja juurviljadega ja see on minu jaoks optimaalne kogus. Kui joon nt 0.5 l, siis on järgmine päev väga vastik olla.

Miks ma vahel joon mineraalvett ja vahel kraanivett? Asi ei ole ainult tujus kinni, vaid oleneb ka söömisest ja söögist saadavate mineraalide hulgast. Ehtne näide on siin füsioloogilisest lahusest, mida tihtipeale haiglas tilgutatakse. Keemiline koostis NaCl, mis on 0.9%-line soolavesi. Kui seda õrna elektrolüütide tasakaalu veres häiritakse liiga suure või liiga vähese vee joomisega, on loomulikult hädad varmad tulema.

Eks me oleme kõik erinevad ja olgugi, et on stampreeglid inimese
füsioloogias, siis mõned asjad võivad individuaalselt vägagi erineda.

Eks antud artiklites kirjeldati LIIGSE vee joomist. Kõik liigne ongi halb, peab valitsema tasakaal. Liigne päevitamine on halb, liigne söömine, ka liigne jooksmine nt asfalttee peal. Mis on ühele liig, on teisele paras kogus Smile Nt kevadpäikse käes saab põhjamaa inimene D-vitamiini koguse kätte 10 minutiga, samas kui mustanahalistele on see hane selga vesi ja nemad peavad palju rohkem vaeva nägema. Kuna inimene koosneb põhiosast veest, siis ei saa võrrelda võrdusmärgiga 50-kilose ja 150-kilose inimese veevajadust jnejne.

Iseenesest oleks antud teema kohta palju öelda, aga ju saate poindile pihta. Mind iseenesest ärritavad sellised mustvalged artiklid. Täna avastavad teadlased üht ja homme sama asja kohta avastavad vastupidiseid väiteid.
Postitan siin haruharva, aga kui kord kirjutan, siis tunduvad need alati pikaks venivat. Loodetavasti andestate Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Safran

PostitusPostitatud: 28 Juuli 2011 11:11:52    Teema: Vasta viitega

Mina tarbin väga vähe vett. Otseselt kraanist vett ei joo. Pigem saan vedeliku toidust, mahladest ja teest. Mul lihtsalt ei teki sellist janu.

PostitusPostitatud: 05 Oktoober 2011 9:06:39    Teema: Vasta viitega

JustDoIt - kas sa arvutad iga jumala päev täpselt, palju mineraale sa toidust JA veest saad Shocked (selle kraanivee-mineraalvee teema peale) ja palju sul selleks aega kulub? - ma lihtsalt huvipärast.

Minu jaoks on need artiklid ainult rõõmustavad. Ma ei ole kunagi suutnud päevas 8 kl vett ära juua (va muidugi palavatel suvepäevadel). Suurema osa vedelikust saan toiduga, sinna kõrvale joon päevas u 3 kl vedelikku ja lisaks võib-olla veel 1 kl, kui janu tuleb. Kui hakkasin kaalu langetama kunagi, siis sundisin end hädavaevu 1,5-2 l ära jooma.
Kusjuures mulle ei sobi ka hommikul tühja kõhu peale klaas vett juua - süda läheb pahaks. Confused
Ma ei ole küll kunagi arvanud, et megakogustes vee joomine on hea (isegi keskkooli bioloogia teeb selle selgeks) aga uskusin, et kui pea kõigis toitumisjuhistes soovitatakse 1,5-2 l juua, siis see peab õige olema. Very Happy
Tagasi üles
JustDoIt

PostitusPostitatud: 06 Oktoober 2011 17:15:39    Teema: Vasta viitega

Eydis kirjutas:
JustDoIt - kas sa arvutad iga jumala päev täpselt, palju mineraale sa toidust JA veest saad Shocked (selle kraanivee-mineraalvee teema peale) ja palju sul selleks aega kulub? - ma lihtsalt huvipärast

Heh.. ei viitsi sellist asja küll teha. Aeg- ajalt analüüsin toitumist küll ja teen siis omad järeldused. Paar kuud tagasi näiteks avastasin, et toiduga ei saa piisavalt magneesiumi. Söön küll magneesiumi sisaldavaid toiduaineid, aga mitte iga päev ( nt kaerakliid, pähklid, täistreratooted, läätsed jne). Samas väljutan magneesiumi igapäevase stressiga, kohviga, suitsuga. Jälile sain sellele siis, kui kaks ööd järjest olid jalakrambid. Kes viitsib, võiks magneesiumi tähtsust uurida- see on üks tähtsamaid mineraale organismis ja väga paljudel on magneesiumivaegus ilma seda teadmatagi.

Teemasse- mis sobib ühele, ei pruugi teisele sobida. Kordan- mina joon vett ja saan toiduga seda veel juurde ja tunnen end hästi. Vett joon lausa rõõmuga, mitte ei kulista seda vägisi sisse. Kui näiteks täna joon väga vähe vett, siis homme on mul pohmaka sümptomid. Tunne on, nagu oleks alkohol organismi kuivatanud. Tuleb lihtsalt leida tasakaalupunkt, kui palju on hea ja mis hetkest läheb asi liiale. Mõõdukus on asja võti Smile
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 07 Juuni 2012 8:43:24    Teema: Vasta viitega

Teadlased: kaheksa klaasi vee kaanimine päevas on mõttetu...
LINK
Meil soovitatakse juua kaheksa klaasi puhast vett päevas, kuid seda on ilmselgelt liiast, kirjutab Daily Mail. Toitumisspetsialist Spero Tsindos kinnitab, et veejoomisest pole kasu ka kaalulangetamisel — miski, mida usuvad miljonid inimesed, kes iga päev ka ilma januta vett kaanivad.
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Frente
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 30 Juuli 2016 19:52:49    Teema: Vasta viitega

Värskendaks seda teemat ka siin veidi. Vee joomine on jälle au sisse tõstetud ja teema. Aga... tegelikult on nii, et keha vajab toimimiseks vett ainult konkreetse koguse ja selleks on 30 ml iga keha kg kohta. Seega mõnele inimesele soovitus juua ära 2-3 l vett päevas on ikka totaalne liialdus. Eriti meie kliimas. 30 ml on aga täpselt paras kogus, et keha mõnusalt niisutatud oleks.
küpsis
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 30 Juuli 2016 20:16:14    Teema: Vasta viitega

2-3 liitrit on vahemikule 66,67 kuni 100 kg Kas sa räägid 40 kg inimestest?

PostitusPostitatud: 30 Juuli 2016 20:22:51    Teema: Vasta viitega

No mõned kaaluvad ju vähem kui 66 kilo. Siin foorumiski Razz
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Kaalu- ja söögiteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes