KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Artiklid, soovitused....
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
UdustVälja

PostitusPostitatud: 24 Märts 2012 0:25:01    Teema: Re: Artiklid, soovitused.... Vasta viitega

Soomes on ANTTI HEIKKILÄ süsivesikute vaese toidu pooldaja. Ametilt arst, (soome keeles "kipulääkeri" ehk otse tõlkes "valuarst", kirurg, ortopeed, traumatoloog), kes on väga palju nüüd ka diabeetikute probleeme uurinud.

Ise alustas süsivesikute vaese toitumisega juba 10 aastat tagasi. Päeva menüüs on tal vaid u. 30-35 grammi süsivesikuid. Sööb lisaks vitamiine jms.

Kirjutanud VHH-st (VähäHiiliHydraattinen - süsivesikutevaene toitumine) mitmeid raamatuid, millest täielikult diabeetikutele on kirjutatud "Diabeteksen hoito ruokavaliolla".

"See raamat on minule nüüd AARE ja raamaturiiulil aukohal" - nii ütles Sari, kes selle raamatu abil iseseivalt pooleteise aastaga 70 kg kehakaalust vähemaks sai.
Sari oli diabeetik, kelle vererõhk oli 276/ 178, veresuhkur "pilves". Kuid alustades VHH toitumisega, viis juba kaks nädalat hiljem insuliinid apteeki tagasi!!!

Kahjuks ma ei mäleta, mida Sari täpselt kõike rääkis. Kuid see jutt oli täiesti vapustav. Eriti suurest, haigustega maadlevast inimest, tuli inimene, kes nüüd harrastab täiega liikumist (jalgrattaga liikumist ka talvel, sangpammiga treenimist ja dzudot).

Sarist saab lugeda Antti Heikkilä koduleheküljelt (etusivu all osas)
http://www.anttiheikkila.com/index.php

Samalt Antti Heikkilä kodulehelt leiab vasakust äärest alla kerides rida saateid, mis on eetis olnud MTV3-l Studio55 saates.
Intervjuud Sariga saab vaadata, kui klõpsatada real

MTV3 24.11.2011
KEVYEKSI ANTTI HEIKKILÄN OHJEILLA.

Kahjks ma ise varasemaid saateid ei ole näinud, kuid üritan need siit netist vaadata. Kui midagi huvitavat leidan, siis üritan märku anda.

Ah jaa raamatuid olen küll kõik raamatukogust laenanud ja neid mõni aeg tagasi põhjalikult sirvinud, kuid kahjuks ei jaksa kõigest kirjutada. Kui kellegil on väga millegi vastu huvi, siis ehk üritan aega vastamiseks leida.

Antti Heikkilä raamatud on tema kodulehekülje paremas ääres nähtaval.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
UdustVälja

PostitusPostitatud: 24 Märts 2012 0:50:59    Teema: Re: Artiklid, soovitused.... Vasta viitega

Siin on Veijo blogi ja tema "sokerirasitustesti" (vabandan, et ma ei oska seda terminit eesti keeles kirjutada)

http://lchf3356.blogit.fi/diabeteksesta/diabeetikon-keittokirja-1917/lchf-ruokavalion-vaikutuksesta-diabeeteksessa/diabeetikko-d2-oireettomaksi-lchf-ruokavaliolla/veijon-oma-sokerirasitustesti/

Veijo oli (on?) Tüübi II diabeetik, kelle veresuhkru arvud kõikusid varem 8-24mmol vahel. Olles nüüd 2 aastat süsivesikute vaesel (ik. LCHF) toidul, tegi Veijo omale kodus "sokerirasitustesti" (veresuhkru rasitus test?), millest selgus, et tal diabeeti enam nagu ei olegi.

Niisii kaks tundi peale glükoosisiirupi joomist oli tema veresuhkur:
120 minuuttia arvo 3,5mmol (kaks mõõtmist) !!!

"Kes on viinud minu diabeedi?" küsib Veijo

See tähendab, et Veijo oma keha insuliini tootmine siiski mingil määral toimib ja seda tänu süsivesikute vaesele toitumisele, mis ei tõsta veresuhkrut mõtetult kõrgele ja millega insuliini tootev kõhunääre ei suudaks toime tulla.

Ah jaa, Veijo on Rootsis elav soomlane.
Tagasi üles
UdustVälja

PostitusPostitatud: 24 Märts 2012 1:34:23    Teema: Vasta viitega

tempel kirjutas:
Very Happy Temast ma räägingi.
http://karppaus.info/forum/ Mina olen sealt foorumist palju abi saanud.

Ma ei taha sõna "karppaus" eriti kasutada.
Minu jaoks see on sõna, kus kõiksugu asjasse mitte pühendunud "pea ees hüppega" nüüd kaalust lähevad alla võtma.

Aga, mis siis saab, kui see "karppaus" siis lõpuks aasta-paari pärast jäetakse. Siis võib-olla tehakse endale "karuteene".
Nimelt ühes raamatus Antti Heikkilä mainib, et veresuhkur ei pruugi sellise vanadesse toitumistavadesse tagasi siirudes enam normaalselt toimida. Vähemalt diabeetikute puhul on selline risk eriti suur.

Mina olen võtnud pähe, et kui selline toitumistava eńdale võtta, siis see otus on lõplik, kogu elu lõpuni.

Seepärast ma veel täieliku miinimumini süsivesikute osas ei ole läinud.
Tahan endale teatud asjad eelnevalt selgeks teha, endale teadvustada.

Vähemalt suurem osa Soomes on sel arvamusel, et rasvu võib endale sisse vedada "nii palju kui naba veab".
Mõni on lillkapsast paksu koore ja või kastmega "alla loputanud", sest muidu ei suuda köögivilju süüa. Selliseid "karppajaid" on siis südame ülesütlemse tõttu haiglasse sõidutatud.

Mul tõusevad sellise jutu peale juuksekarvad püsti.
Tule taevas appi! Loomulikult rasvu võib rohkem süüa, kuid mõistus tuleb peas hoida. Rasvu on ka pähklites. Üldiselt mul olekski mõte leib suuremas osas "pähklinäkkäriga" asendada.

Isiklikult mina näiteks kanal nahka maha ei vea ja sealiha on ka triibuline. Kuid liha ma sööngi päevas vaid 100-150 grammi. Teisel toitumis korral söön ma alati kala ja võimaluse korral rasvast kala.
Ka hapupiim on mul rasvane.

Praadimisel kasutan ainult võid või oliivõli, kuid neidki normaalselt.
Ei migit rasvauputust siis. Praegu on minu toidus siis u.60-70 grammi rasvu ja 110-150 grammi süsivesikuid.

Soome TV5-l on saade "Hei, me karpataan!"
http://www.heimekarpataan.fi/

Alguses vaatasin, et päris huvitav, kuid nüüd ma eriti ei ole selle saate pooldaja. Sest minu jaoks on need siiski "pea ees vette hüppajad"

Loomulikult võib kõiksugustest karppaus raamatutest ja netilehekügedest vinkke võtta, kuid enda jaoks tuleb ikka reeglid selgeks teha.
Selline siis minu nägemus.

MÕÕDUKUST KÕIGEGA! Smile
Tagasi üles
UdustVälja

PostitusPostitatud: 24 Märts 2012 2:55:51    Teema: Vasta viitega

Vabandan väga, aga otsustasin oma jutu "Valge riis soodustab II tüüpi diabeedi teket" teema alt ümber kopeerida siia. Et siis oleks kõik minu jutud samas kohas ning saaksin samas kohas sama asja kohta vastata.

Lihtsalt öeldes: " Valge riis on vaid "mössö", kus ei ole mingeid erilisi toitaineid, ei midagi kasulikku". Nii ütles üks tervislikusu toitumise asjatundja Soomes umbes 5 aastat tagasi.

Üldiselt valged jahud võib täisti vabalt samasse kategooriasse panna.
Samuti suhkru.

Võib küll rääkida täistera ja kiudainete rikkaste leibade kasulikkusest, kuid tõde on see, et ka sellist leiba süües läheb veresuhkur koheselt raketina lendu. Diabeetkul tuleb lihtsalt teha valik, mis on tähtsam.
Aga kahjuks sellistest valikuvõimalusest ei räägita isegi Soomes. Rootsis siiski puhuvad juba uued tuuled.

Üldiselt on hakanud levima tõdemus (eriti Ameerikas ja Rootsis), et eriti diabeetikutel tuleks süüa süsiveikute vaeset toitu.

Kuna meie suguvõsas on mitmetel diabeet, siis kardan seda kui tuld.
Nüüdse kaalulangetamise alustasingi sügisel just sellest, et viskasin menüüst välja kõik valged jahud (ka makaroni), riisi, kartuli, magusa (suhkrud, kommid, sokolaadid jne, jne).

Jäänud on jahudest nüüd vaid 100 g leiba (täistera ja 15% kiudu). Õigemini tahaks sellegi ära jätta. Aga ei ole endas täiesti kindel, kas suudan täielikult ilma jahudeta toime tulla.

Nimelt olen lugenud sellist asja, et kui tasapisi süsivesikute vaeselt toidult tagasi vanade harjumuste juurde minna, siis veresuhkur hiljem enam (eriti diabeetikutel) all ei taha püsida. Seepärast ei soovita kellegil täielikult süsivesikuid toidust välja jätta (võib nimetada ka Atkinsi dieediks, kus süsivesikute tase oli vaid 20 grammi päevas).

Minul on sügisest saadik süsivesikute tase olnud 110-150 grammi päevas, millest köögi- ja puuviljadest tuleb umbes 50-70 grammi ja leivast 50-60 grammi + lisaks natuke mujaltki.

Võiksin neist asjadest lõpmatult kirjutada. Aga kahjuks mulle meeldib rohkem väjas olla, kui arvuti taga istuda.
Aga ehk ma mõnikord siiski üritan toksida siia mõne rea.
ILUSAT KEVADET! Smile
Tagasi üles
UdustVälja

PostitusPostitatud: 24 Märts 2012 3:41:02    Teema: Vasta viitega

Teema all "Valge riis soodustab II tüüpi diabeedi teket"
tempel kirjutas:
Very Happy Kui su asukoht on õige siis teil seal ju hetkel saated ja ajakirjad ja tooted mis aitavad. Minu arst suunas mind just soome netilehele, kus paljud sv- loobujad räägivad oma diabeedi paranemisest. Very Happy
40 gr päevas elab ideaalsest, eriti kui need 40 tulevad " rohelisest".

Jah, elan Soomes. Kahjuks Soomes ametlikud soovitused on täiesti vanaaegsed: "Eriti vähe rasvu!" tambitakse siin veelgi pähe. Käin diabeteskursusel ja seal just küsisin toitumisspetsialilt, et palju siis rasvu võib õigesit süüa? See vastas 25-30 grammi. Nutta või naerda sellise jutu peale. Smile
Siin on täielik rasvavastane hüsteeria. Rasv tekitavat soolte ummistusta ja kärbumist ning tõstab kolesterooli. Selle teooria vastu on kirjutanud veresoontekirurg Taija Somppi "Parantavat rasvat" raamatus.

http://www.suomalainen.com/fi/Parantavat-rasvat-sku-P9789512085613
http://www.tohtori.fi/?page=1570030&id=8212329

Soomes diabeetikud joovad rasvatut piima, veavad kanalt nahka, määrivad mingid hulle määrdeid leivale ja söövad täistera leiba ning meil kursel pakutakse veel viinamarju!!!
Viinamari on suhkru sisalduse poolest võrreldav kartuliga, esimeses see on vaid glükoosina ja teisel tärklise kujul.

See kursus on ikka täisesti p...-st. Need kursuse vedajad ei ole Antti Heikkilat minu arusaamist mööda üldse lugenud. Nad vaid korrutavad ametlikke soovitusi. Ma õpetan neid kogu aeg. See tähendab, et valgustan neid teistsuguste vaadetega.

Paar nädalat tagasi käis toitlustusasjatundja siis meil loengut pidamas ja ma hoidsin vägisi suu kinni, sest temal tuli teistele rääkida amatlikest soovitustest.

Aga kui tarbitakse ääretult vähe rasvu, siis kust saadakse energia? No loomulikult süsivesikutest. Sööge palju täistera ja kiudude rikast leiba, köögivilju ja puuvilju.

Kui ma juhtisin spetsialisti tähelepanu sellele, et viinamarjades ja banaanides on kaks korda rohkem süsivesikuid, kui muudes puuviljdes. Siis ta vastas selle peale vaid, et diabeetikul tuleb siis rohkem insuliini võtta.

Tule taevas appi. Insuliin on siiski mürk. Miks seda rohkem võtta, kui saab vähesemaga hakkama? Oleks vaid öelnud, et võib süüa, kuid parem oleks, kui seda neid siiski üldse ei söödaks, sest need ei ole nii vajalikud.

Ainuke, millega ma nõustun, köögivilju võib suhtliselt palju süüa. Kuid puuviljadega tuleks siiski piiri pidada. Leivast ma parem ei kirjuta.

Jah, 40 grammi süsivesikutega tuleb ilusasti toime. Aga kordan eelnevat. Kui sellisele toitumisele üle minna, siis see on lõplik, elu lõpuni kestev toitumisviis.

Antti Heikkila koduleheküljel näitena toodud Sari on tulnud toime 50-70 grammi süsivesikutega päevas.

Põhimõtteliselt minul endal tuleks ka sama kogus enam-vähem, kui ma leiva lõplikult välja jätaks ning puuvilju ka vähendaksin.

Tegelikult minul endal diabeeti veel ei ole, kuid oli väga suure kiirusega sinna poole liikumas. Lasin kaalul stressi tõttu suureks kasvada, kuigi tean, et diabeet meie suguvõsa vägagi piinab.
Selle riski tõttu diabeteskurusele sattusingi, arstidega sellel teemal kokku ei ole puutunud. Ainult veresuhkru mõõtmisi on tehtud, kuid mingeid hoiatusi ei ole antud.

Kuhu Soome netilehele arst Sind suunas?
Minu jaoks ainuke normaalne leht sellel teemal Soomes on Antti Heikkilä kodulehekülg
http://www.anttiheikkila.com/

Lisaks Antti Heikkilä suunab mõtevahetusele
http://dojolaiset.ning.com/

Ja nii nagu ma juba eelnevalt kirjutasin seal on lingid kõigile tema kahe aasta TV-saadetele.
Muid saaateid eriti ei ole näinudki. Aga mina isegi sain sellisest toitumisest teada alles 24.11.2011, kui sattusin juhuslikult nägema Studio55-s esimest korda Antti Heikkilät.
Noh, seda "Rasvainen kupla" dokumentaali olen ka näinud. Ühesõnaga tehti selgeks, et või ei ole siiski milleski süüdi, ka väherasvase toiduvalikuga haigestutakse südameheigustesse.

kirjutad: "...ja tooted mis aitavad."
Mis tooteid Sa silmas pead?

Nüüd olen siin kaua istunud ja kirjutanud. Üritan vähemalt nädala pärast vastuseid tulla kirjutama. Aga võib-olla tulen varemgi. Ei anna mingeid lubadusi, kuid üritan.

KENA KEVADET! Smile
Ning jaksu Antti Heikkilä lehekülje uurimisel - puurimisel ning saadete vaatamisel.
Tagasi üles
UdustVälja

PostitusPostitatud: 24 Märts 2012 3:59:21    Teema: Vasta viitega

Siit näeb, kui palju toitaineid mingi toiduaine sisaldab. Võimalik ka järjestusse panna. Näiteks kõige vähem süsiveisikuid (hiilihydraatti imeytyvä) sisaldavad toidud (valiku alt eniten-vähiten).

http://www.fineli.fi/foodclass.php?classif=igclass&lang=fi

Eestis vist oli ka selline tabel? Kahjuks ma enam ei leia seda.
Tagasi üles
kiisukat
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 23 Oktoober 2012 14:58:17    Teema: Vasta viitega

Kas keegi saab aru, mida see mõtteavaldus, "Olen ka ise liikunud ära lähenemise juurest, kus probleemi lahenduseks on vaid väheste süsivesikute söömine. Paljudel inimestel ei lange kehakaal üksnes selle lähenemisega just seetõttu, et kilpnääre ei tööta nagu peaks.", tähendama peaks? Või mida teisiti peaks tegema?
Tagasi üles
kiisukat
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 23 Oktoober 2012 15:46:33    Teema: Vasta viitega

Tema blogi viimane postitus on 22.augustist. Kust ma seda siis loen? Facebookis on kah sama palju kirjutatud, kui uudiskirjas. Ju ta siis tekitab huvi, et ma koolitusele läheks Smile
Tagasi üles
JustDoIt

PostitusPostitatud: 23 Oktoober 2012 23:46:17    Teema: Vasta viitega

Ok, lugesin läbi selle ingliskeelse artikli ja pean mainima, et olen väga pettunud. Arvsin, et NY Times on veidi asjalikum. Eks siis tuleb ootama jääda, kui nad teevad selles 11-aastasest uurimistööst detailirohkema kokkuvõtte.

Mind huvitab see, et kui nad olid väga rangel dieedil, siis mida nad täpselt sõid?

Häirib see, et esiteks ei ole menüü kirjeldust ja teiseks see, et kuidas nad neid kaloreid ( kilokaloreid.. ei viitsi pikalt kirjutada) arvestasid? Kas vastavalt kaalule ja siis samm-sammult vähendades või 11 aastat oligi põhimõtteliselt üks kaloraa¾ + trenn juures.

Kui kõhnemate seltskond oli seal kuni 113 kg ja sai tarbida ainult kuni 1500 kcal ja tegi veel trenni, siis see on nii pikas perspektiivis ilmselgelt ju halb. See oleks sama hea, kui ma hakkaks oma 62 kg juures ca 800 kcal tarbima.. võtaksin küll alguses alla, aga siis hoiaks keha igast kcalorist kramplikult kinni.

Ma ei tea.. ühesõnaga liiga vähe infot, et üldse mingeid kokkuvõtteid siin teha. Kuna peale kaalulanguse vaatlesid nad ka veresoonkonna haigusi, siis peaks ju siililegi selge olema, et ega arter ei küsi, palju sa kalorites tarbid, vaid pigem seda, mida sa tarbid.

Küsima paneb ka see, et mis sundis neid vabatahtlikke uurimises osalema? Kas nad on lapsest saati olnud ülekaalulised või rasvunud, või on nad täiskasvanuna ennast lihtsalt paksuks söönud? Sest kui juttu on kilpnäärmest ( ja sellega seoses kogu hormoonide tööst), siis kas neil on andmeid ka varasemate kilpnäärme tulemuste kohta? Äkki paljudel neist on juba ammu kilpnäärme alatalitlus, dieeti pidanud tulemusteta? Sest no keskeltläbi 5% kaalulangust on ju väga hale tulemus. Kui kõhnemate seltskond e. 100-kilone kaotab 5%, siis see teeb 5 kg, mida ei ole teistele silmaga nähagi. Või kui siin on välja toodud keskmine kaalulangus, siis milline on keskmine kaalukõver? Kas alguses võeti hooga maha, siis aeglustus ja siis tulid kilod juurde?

Kokkuvõttes: liiga vähe infot, liiga palju küsimusi tekitav.

Kui minna edasi blogisse, siis seda ma ei lugenud. Copy-paste'i andmetel õnnitlen seda inimest, kui ta arvab, et üleliigseid süsivesikuid ei pea kartma. Probleemi ainuõige lahendus ei ole muidugi ainult süsivesikute vähendamine. Küsimus on ju pigem selles, et millised süsivesikud. Väga suur vahe on, kas need süsikad tulevad suurest kausitäiest rohelisest ( ja punasest ja lillast ja kollasest) või sama kaloraa¾iga saiakesest. Kalorid võivad ju võrdsed olla, suure kausitäie puhul isegi süsivesikute määr, aga mineraalid ja vitamiinid on ju suisa pöördvõrdelised.

Hmm.. ok, ma nüüd vaatasin korra ühte blogi-postitust ja nägin, et autoriks on Robert-poiss, kes on varasemalt mu sümpaatia endale võitnud. Seega hetkel arvan, et copy-paste tema teemast on midagi "lessons for dummies" e. siis õppetunnid lollidele, sest varasemast olen aru saanud, et ta propageerib jälgimist, mida süüa, mitte mitu lusikatäit või kalorit süüa.

Ok, pean veel süvenema. Aga nii või naa ingliskeelne artikkel on üks suur mullipuhumine.
Tagasi üles
Kaja
Kaalukadu toetaja & moderaator

PostitusPostitatud: 24 Oktoober 2012 8:44:39    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa aru mis detailiderohkust ootasid sa ühelt ajaleheartiklilt. Kuidas pidi mahutama sinna menüüd ja täpsemad selgitused.
Ma kujutan ette et ainuüksi lühikokkuvõte ühest niivõrd mahukast uurimusest vajab rohkem pinda kui NY Timesi kogu numbri maht seda võimaldab.
Minu arvates artikli eesmärk oli anda teada lihtsalt faktist, et oli käimas selline uurimus ja see lõpetati kuna juba enne tähtaega oli selge, et seatud eesmärgid on täidetud või läbi kukkunud, kuidas iganes need eesmärgid ja ülesanded siis püstitatud olid..
Tagasi üles
JustDoIt

PostitusPostitatud: 24 Oktoober 2012 13:43:55    Teema: Vasta viitega

Very Happy Ma ei mõtlegi tervet menüüd, vaid missugune dieet? Kas meie klassika 55-60% süsivesikuid jnejnejne. Öeldakse lihtsalt, et rangel dieedil.

Nii või naa eesmärk sai neil täidetud- minus kui lugejas tekitasid huvi. Väga intrigeeriv ju: olles 100-150 kg ja süües vähe ning liikudes palju kaal praktiliselt seisab.
Tagasi üles
Kaja

PostitusPostitatud: 24 Oktoober 2012 13:52:48    Teema: Vasta viitega

Aga sa vaata mind. Ma küll palju ei liigu aga nii palju ei söö ka - 1800kcal söön ma üliharva. Enamasti 1200-1300.
Tagasi üles
JustDoIt

PostitusPostitatud: 24 Oktoober 2012 13:59:34    Teema: Vasta viitega

Ah õigus, sorry. Minu viga. Diabeetikute artikkel. Justjust.. see 55-60% süsivesikute klassikat mõtlesin nö tavainimestele. Pea on nii vatti täis, et ei suuda isegi teemas püsida Very Happy

Mul on ka jah diabeedikute mured ja nii palju süskareid söön ainult siis, kui patustan.
Tagasi üles
dulce24

PostitusPostitatud: 24 Oktoober 2012 18:07:09    Teema: Vasta viitega

Kaja, kas Sa viitad sellele, et ka Sinu kaal ei liigu? Võibolla selle taga ongi liiga vähene söömine? Mul ei ole diabeeti, kuid võtan teistel põhjustel Metformiini. Kaalulangetamine on väga keeruline, praegu on leidnud enda jaoks gi meetodi ja see on siiani ka toiminud. Samas on gi tutvustavates materjalides välja toodud, et erinevad uuringud on näidanud, et ülekaalulised inimesed söövad vastupidiselt üldisele arvamusele tegelikult vähem kui normaalkaalus inimesed ning kui inimene hakkab vähegi rohkem sööma ühel hetkel siis kerkib ka kaal väga kiiresti, sest keha arvab, et peab talletama.

tempel, sa sööd 20sv päevas, sa pead silmas 20g? Tekkis huvi, et kas sa siis nt juurvilju, puuvilju eriti ei söö, et nii vähesega hakkama saad ja miks ikkagi nii vähe? Ma saan aru, et see vanaaja 60-30-10 vahekord süsikate, rasvade ja valkude vahel on suht aegunud, aga nt gi puhul öeldakse, et süsikate hulk peaks ikkagi olema suurem kui rasvade või valkude oma, lihtsalt omavaheline vahekord peaks olema proportsionaalsem. Et siis miks küsin, kuna minu jaoks on oluline hoida veresuhkur stabiilsena, et keha ei toodaks liigselt insuliini, mis siis otse rasvaks läheks. Samas hetkel söön süsikaid u 50-60g päevas (vahel vähem vahel rohkem) ja kaal ikkagi langeb. Lihtsalt sellised mõtted siis Smile

PostitusPostitatud: 13 November 2012 18:26:37    Teema: Vasta viitega

Kolmapäeval, 14. novembril kella 17-19 saab kõigis Selverites üle Eesti maailma diabeedipäeva raames tasuta veresuhkrut mõõta.

http://lastefond.ee/meedia/uudised/lastefond-kutsub-koiki-veresuhkrut-mootma/
Tagasi üles
Katz
Administraator
Administraator

PostitusPostitatud: 11 Veebruar 2013 14:34:06    Teema: Vasta viitega

Dieetkarastusjoogid võivad vallandada diabeedi
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
looduslaps

PostitusPostitatud: 13 September 2013 20:01:39    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea, kas see on just õige koht, aga loen hetkel raamatut 'Toidurevolutsioon' (A.Eenfeldt) ja seal räägib lahti ka diabeedi, k.a. selle kontrolli alla saamise toitumise abiga (ja ilma ravimiteta, sh madaldatud insuliini kogustega). Väga huvitav ja mõtlemapanev kirjandus koos paljude viidetega erinevatele teaduslikele uurimustele.
Gemballa

PostitusPostitatud: 13 September 2013 20:10:12    Teema: Vasta viitega

On jah. Ma ka loen just sama raamatut. Mul küll endal diabeediga mingit suhet pole, aga mõtlen küll, et kui mul oleks, siis kindlasti ma järgiks ka sel eesmärgil seal raamatus toodud põhimõtteid.
Frente

PostitusPostitatud: 19 September 2013 11:58:27    Teema: Vasta viitega

Tuntud südamekirurg räägib, kuidas ka tema on jõudnud peale kõiki neid aastaid arusaamiseni, et kõik senised soovitused diabeedi ravis ja kolesterooliga võitlemiseks on valed ja mis siis tegelikult õige on!

http://goo.gl/dCKT2d
-blue-

PostitusPostitatud: 19 September 2013 15:37:37    Teema: Vasta viitega

Siin on Frente toodud artikkel eesti keeles ka: http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tunnustatud-sudamekirurg-raagib-sudamehaiguste-toelistest-pohjustest#.Ujrv7KnbxZe
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Tervise- ja iluteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes