KAALUKADU - Kaalukate uus kodu

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri   ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Milline kaalulangetusviis?
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Kaalu- ja söögiteemad
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Vilandra
Külaline

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 10:36:43    Teema: Milline kaalulangetusviis? Vasta viitega

Tere,

Olen Teil siin uus. Püüdsin natukene ringi vaadata ja aimu saada, kes millist kaalulangetusviisi "harrastab". On mulje jäänud, et suur osa loeb punkte. Tunnen, et minu jaoks pole see päris õige lahendus. Eluviis on selline, et ei jõua ette planeerida oma söögikordi. Kuna käin täiskohaga tööl ning peale tööd lähen kooli, kus veedan aega umbes kella üheksani õhtul, siis ainuke asi, millle suudan päeva lõpus mõelda on kõhutäis ja voodi.

Mured algasid mul umbes 1.5 aastat tagasi, kui vahetasin töökohta ja soetasin auto. Olen alati olnud suhtleiselt pisike 1.68 ja kaalunud 55 kg, sealjuures söönud mitme mehe eest. Kuid järsku muutus kõik ning pooleteise aastaga on juurde tulnud peaaegu 15 kg. Tunne on kohutav. Ainuke sobiv riideese tundub olevat tekikott. Pole tuju endale mitte midagi enam osta ja igapäev loodan, et ei jookse mõne vana tuttavaga tänaval kokku. Masendav on see, et mitmed on küsinud, kas ootan last. See on löök allapoole vööd Confused

Ühesõnaga, kuidas te alustasite ja milliseid põhimõtteid järgite. Mulle tundub kõige sobivam süsivesikute vaene toitumine? Mida arvate? Olete ise sellest lähtuvalt kaalu langetanud ja kas see võiks ka mind aidata?

PS. Kehalise liikumisega on hetkel kehvad lood. Hommikul autoga tööle, siis terve päev kontoris arvuti taga, siis ruttu auttosse ja kooli, seal istun jälle..siis autosse ja koju külmutuskapi juurde ja siis magama..

Lootusetu tunne on... ;ajr
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 10:56:43    Teema: Vasta viitega

Mina jälgin väga paljusid asju korraga:
*loen kaloreid
*loen kokku valgud, süsivesikud ja rasvad ja arvutan nende protsendid kokku
*arvestan GI-ga
*arvestan veregrupiga (pigem nimetaks seda lihtsalt nii, et mis sobib ja mis ei sobi.. olen välja otsinud need asjad, mis mulle kõige paremini sobivad ja suures osas langevad need kokku veregrupidieedi raamatus kirjeldatuga, aga nt jäätist söön ikka, kuigi see üldse ei tohiks sobida)
*joon palju vett
*ei joo vett toidu kõrvale
*3x päevas köögivilja, 2x puuvilja
*vähemalt 2 korda päevas piimatooteid
*soola ja suhkrut ei kasuta peaaegu üldse
*püüan valke ja süsivesikuid mitte koos süüa
*süsivesikuid rohkem hommikupoole, valke rohkem õhtupoole
*söön väga lihtsaid asju, ei vaarita neist midagi kokku

Trennist (jällegi langeb kokku väga palju veregrupidieedi raamatuga):
*3x nädalas Yourself!Fitnessiga midagi (valida on ülakeha-, kõhulihaste, alakehatreeningu, venitusprogrammi, kardio ja kaalulangetuse vahel)
*1x nädalas hommiku-ujumist
*paaril korral nädalas hommikuti jooga

Toidu osas kirjutan praegu kõik üles, aga seda jääb juba järjest vähemaks, sest ma tean umbes, millised need protsendid ja kalorid päeva lõpus on. Eesmärk ongi kujundada endale tervislik eluviis.. et ise tunneks õiged asjad ära. Praegu läheb hästi. Loomulikult on ka neid päevi, kus ma söön koogikesi ja sodi, aga neid on nii vähe, et ei mõju üldisele tulemusele Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Liinu¹ka

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 11:01:21    Teema: Vasta viitega

Teretulemast meie sekka! mjyt

Mina ka nende punktidega eriti "sinapeal" ei ole Smile Kuidagi keeruline tundub see asi ja kui osasid asju ei oska kuidagi kokku ka punktitada siis kaob isu ära ja löön käega.
Kogu selle oma hetkel langetamise aja (~2kuud) olen lihtsalt üritanud koguseliselt vähem süüa. Ja maiustan ka ikka palju harvem Smile Eks on vahepeal ka igapäevaselt ¹okolaadi suhu topitud aga selle arvelt olen ka rohkem liikunud.
Eks see autoga sõit ole selline mugav asi. Aga kas kuidagi ilma autota ei saa käia? Kasvõi mõned päevad nädalas? Ja nädalavahetused? Mis sa nendega ette võtad, kas käid end kuskil kuidagi liigutamas ka?
Õhtusöök on sul vist peale kooli kui koju jõuad?
Külaline

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 11:15:45    Teema: Vasta viitega

Ilma autota on keeruline nädala sees..Õigeks ajaks peab kooli jõudma. nädalavahetusel on loomulikult rohkem liikumist. Kui normaalsed ilmad, siis ikka üritan kepid kätte võtta ja metsa minna. Lootust on novembris ka paar korda nädalas trenni jõuda. Varem olen käinud bodypumpis, aga mitte väga järjepidevalt.

Ja õhtusöök on kahjuks jah, kaheksa - üheksa paiku Sad
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 11:26:56    Teema: Vasta viitega

Päeval mingit sööki kaasa ei saa võtta? Minul on alati kott sööki täis, kui ma kooli lähen Razz
Tagasi üles
Liinu¹ka

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 12:09:39    Teema: Vasta viitega

Võimalusel jah, tee oma õhtusöök töö ja kooli vahepeal. Sest selleks ajaks kui koju jõuad on kõht tühi ja isu hundi oma Twisted Evil
Külaline

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 12:28:23    Teema: Vasta viitega

Loomulikult olen ise oma laiskuse ja mugavusega asja käest lasknud. Võiksin muidugi enne kooli süüa ja õhtul vaid teed juua vms. Aga nagu ma arvan paljudel meist on see meeletu nõrkus ja kergema vastupanu tee vaalimene.. Kuna ma aga teiega ühinesin, pean peeglisse vaatama ja endale mitte luiskama. Õhtusöögiga võtan kindlasti midagi ette. Eile olin juba natukene tublim, kui muidu Smile

aga kõik soovitused on oodatud, annab jõudu juurde Very Happy
Tagasi üles
miisi
Foorumist eemal

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 12:54:14    Teema: Vasta viitega

mina olen see laisk, kes midagi lugeda ei viitsi.
Süsikate piiramine on minu jaoks olnud väga efektiivne, Kremli mõttes tarbin küll süsikaid rohkem kõvasti (paar päeva huvi pärast lõin kokku sima järgi), aga samas tegin päris aktiivselt trenni kah.
Jahutooted mulle ei sobi ja need viskasin menüüst välja. Hommikuks vahel söön võileiba, hiljem enam mitte. Üldse kõik sellise kraami, kus on palju süsikaid, üritan tarbida enne kl 14. Reeded-laupäevad söön kooki ja rüüpan õlut kah vahel ehk lasen lõdvemalt. Ma arvan, et paljudel ongi komistuskiviks see, et kui otsustatakse, et nüüd hakkabn korralikuks, aetakse pill lõhki ja surutakse ennast väga karmidesse raamidesse. Selge see, et seal ei suuda kaua püsida ja siis tulevadki libastumised ja kui juba asi käest läheb, lüüakse käega ja minnakse mõne aja pärast uuele samasugusele ringile. Ehk siis ükski äärmus pole hea, aga see tasakaal tuleb igaühel endal leida ja milline see on, selgub töö käigus.
Mulle tundub, et kremli järgi või sinna suunda jälgimine on efektiivne 0 veregrupi inimestel. Paljudele ei sobi see üldse.

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 13:06:20    Teema: Vasta viitega

Mina ole AB ja miinusega ka veel ning mulle sobib mo meelest ka see süsikute vähendamine. Ma ei ole üldse mingi väga range piiraja, lihtsalt kartuli ja teravilja söömise olen viinud nii väheseks kui võimalik. Hommik üks võileib ja hiljem süsikad valdavalt juurikatest ja mõnest puuviljast. Kuid nagu Miisigi luban endale aegajalt tüki kooki ja mina veel lisaks tüki tumedat ¹okolaadi ka. Kaal on kukkunud ca 3 kuuga ligi 8 kg ja kui edaspidi lähebki aeglasemalt, pole hullu! Peaasi, et ikka läheb. No jah - kaks korda nädalas käin palli ka mängimas ja sammulugeja on ka enamus aega peal (katsun päevaga ikka enam-vähem 10000 sammu kätte saada), kuid seda liigutamist tegin ma ka enne süsikate jälgima hakkamist. Loe Mymla ja Looseri postitusi, mina sain sealt palju abi. Very Happy
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 02 Oktoober 2008 14:10:37    Teema: Vasta viitega

Ma kartulit üldse ei söö Very Happy
Tagasi üles
muxuke
Külaline

PostitusPostitatud: 05 Oktoober 2008 15:37:31    Teema: Vasta viitega

minu kõige suurem nõuanne oleks kuidagi viisi ikkagi auto koju jätta võimalikult tihti.
siis pead rahmeldama ja liikuma, et jõuda kooli ning samuti on vaim ka pisut värskem peale pikka tööpäeva.
kes palju teeb, see palju jõuab!
Tagasi üles
Vilandra
Külaline

PostitusPostitatud: 07 Oktoober 2008 13:13:05    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on auto hetkel mu igapäevane päästja. Seoses kooliga on esiteks vaja ruttu jõuda punktist A, punkti B ja samuti seoses erialaga on tihti vaja vedada erinevaid töövahendeid (maale, värve, pabereid jms).
Olen siin nüüd püüdnud tublim olla, aga nädalaga pole kaalunumber mitte grammigi liikunud. Olen üritanud vähendada toidukoguseid ja ka tarbinud vähem süsivesikuid.
Tagasi üles
Joanie

PostitusPostitatud: 07 Oktoober 2008 21:06:43    Teema: Vasta viitega

Kunstierialal siis? Very Happy

Mul on ka pidevalt vaja tassida.. ma ei tea, mida ma ilma plastikust toruta teeks. Kui on suuremad ülevaatused, laenan toanaabrilt A1 mappi. Aga autot ei kavatse ma küll nii pea osta Smile
Tagasi üles
Kaslane
Külaline

PostitusPostitatud: 13 Jaanuar 2009 10:08:53    Teema: Vasta viitega

Ma olen laias laastus teinud nii:

kartulit ja riisi ei jära. piimatooted ja saiad-leivad olen ka suurel jaol ära jätnud. kitsepiim ja nisu mõjuvad mulle isiklikult paremini kui lehmapiim ja täisteraleib..
Kui tahan praadi siis ikka liha ja värske salat v liha ja juurviljad.
piisab alati ühest portsust!
söön oma 5-6 korda päevas.. tööl krõbistan paar pähklit v tüki musta ¹okolaadi.. või õuna ja harva beebiporgandeid (oh.. ma tean palju kaloreid vms.. aga ju ma siis kulutan need ära ja tunnen, et ei suuda väga teisiti..)
joon vett ja kohvi

kui teinekord tuleb patustamise tuju, siis patustan.. mõni muu päev teen tasa. ehk kui pidu siis tükk kooki on ok.

trenni teen suhteliselt vähe.. 2x pilatest nädalas. kuigi istuv töö ja auto.. Sad ujuma tahaks ka..

esimesed paar nädalat oli nii raske.. siis hakkas minema.. nüüd hasart! Smile
Tagasi üles
tarantella
Külaline

PostitusPostitatud: 19 Jaanuar 2009 17:24:28    Teema: Vasta viitega

mina söön ainult õhtuti .
hommikul päeval mõni õun või riivitud porgandit
kui ma ennast võileibu või putru täis pugin hommikul siis mul pea ei tööta enam ja ma ei tahaks muud kui ainult magada
Tagasi üles
Philo

PostitusPostitatud: 20 Jaanuar 2009 13:52:20    Teema: Vasta viitega

Mina söön 4-5 korda päevas.Püüan 3x päevas süüa sooja toitu ja 1-2 korda söön kergema vahepala.Trenni teen ka palju.Väldin saia ja maiustusi.Siiamaani on kaalulangus päris hästi läinud ja olen väga rahul,kuna see ei ole nõudnud suurt pingutust ja ma üritangi muuta seda elustiiliks.Ma arvan,et nii on tulemus ja kõige püsivam Smile
Tagasi üles
Astel
Külaline

PostitusPostitatud: 04 Veebruar 2009 11:35:34    Teema: Vasta viitega

Mina loen ja arvutan kaloreid.
Abiks on mul www.kalor.ee
Tagasi üles
Vilandra
Külaline

PostitusPostitatud: 08 Veebruar 2009 2:14:56    Teema: Vasta viitega

Tere,

tänud soovituste eest ...olen teinud mõningaid muudatusi..autoga sõidan vähem nüüd. Kolm korda nädalas trenni ja süsivesikuid võimalikult vähe. Kui tarbin süsivesikuid, siis päeva esimeses pooles. Tulemus - algkaal oli 69, nüüd 72 Crying or Very sad
Poled lihtsalt sõnu..olen tõsiselt pingutanud ja ei miskit. Ümberringi sõbrannadki viimasel ajal peenemaks jäänud ja see tekitab veelgi rohkem masendust. Kui on ühised koosviibimised ja teised nosivad head ja paremat, istun ma oma veeklaasiga ja mõtetes karjun. Ma ei tea enam mida teha. Ei suuda oma kehaga harjuda. Poeski, kui jääb midagi silma, siis vanast harjumusest krahman väiksema numbri, kui nüüd olen..väga õnnetuks teeb ja motivatsioon lihtsalt kaob...
Tagasi üles
liia86
Kaalukadu toetaja
Kaalukadu toetaja

PostitusPostitatud: 08 Veebruar 2009 11:53:38    Teema: Vasta viitega

trenni minek lisas sulle niimoodi salaja kilosid (juhul kui sa varem seal ei käinud). Pane oma mõõdud kirja ja näed, et trenniga need väheneved isegi kui kilod on suuremad kui enne. Ma ise alustasin trenniga ja pea et päevapealt oli kilo juures ja ei lähe kuskile.

Aga söömisega tuleb ka trenni tehes piiri pidada ja hoolikalt jälgida.

Edu sulle!
Külaline

PostitusPostitatud: 11 Veebruar 2009 17:30:01    Teema: Vasta viitega

Ei ole hullu midagi - kõigil juhtub. Ja mida intensiivsemalt kaalu jälgid, seda visamalt see kahaneb. vist mingi murphy seadus??
mõned soovitused:
- hea, kui õhtul üldse ei söö, võta vajadusel porgandit ja õuna kaasa ja näri seda, kui autoga ühest punktist teise liigud. Taimetee ja lusikatäis mett ja magama
- kui see ikka üldse ei õnnestu, siis tee õhtuks piimasuppi. või siis porgandi-lillkapsasuppi. Aga ei mingit VÕILEIBA!
- kõige tõhusam on ikka punktide lugemine. see ei ole üldse keeruline. kanna väikest märkmikku kaasas. Oma pead ei tasu usaldada (tihti tundubki, et ah mis see üks võileib teeb. või üks jugurt. või üks jäätis.. Aga päevalõpus on kahe päeva norm täis söödud nii et arugi ei saa)
Kannatust ja järjepidevus Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    KAALUKADU - Kaalukate uus kodu -> Kaalu- ja söögiteemad Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes